Android Oreo güncellemesi alacak olan Motorola modelleri

motorola

Google’ın yeni mobil işletim sistemi sürümü Oreo’yu yayınlaması, üreticileri harekete geçirdi. İşte Android Oreo alacak olan Motorola modelleri.

Akıllı telefon pazarında başarıya ulaşabilmek için, sunulan teknik özelliklerin yanı sıra iyi bir yazılım desteği de gerekiyor. Apple hiç şüphesiz bu konudaki en rahat isim. Kendi işletim sistemi iOS ile muazzam bir başarı yakalamış durumda. Peki Android cephesinde durum nasıl? Bilindiği üzere Google Android Oreo güncellemesi ile önemli bir adım atmıştı. Güncellemenin yayınlanması ile birlikte top üreticilere geçti.

Akıllı telefon üreticileri, kullanıcılarını memnun edebilmek adına en hızlı şekilde Android Oreo çalışmalarına başladı. Bazı üreticiler direkt olarak güncellemeyi dağıtmaya başlarken, bazıları ise Android Oreo güncellemesi alacak cihazların listesini yayınlıyor. İşte Motorola’da bu firmalardan birisi.

Şimdilik Lenovo bünyesinde çalışmalarını sürdüren Motorola, Android Oreo güncellemesi alacak olan cihazlarını açıkladı.

Buna göre;  Moto Z, Moto Z Droid, Moto Z Force Droid, Moto Z Play, Moto Z Play Droid, Moto Z2 Play, Moto Z2 Force Edition, Moto X4, Moto G5, Moto G5 Plus, Moto G5S ve Moto G5S Plus modelleri önümüzdeki ay Android Oreo güncellemesi almaya başlayacak.

Elbette şunu da dip not olarak belirmek gerekiyor. Yukarıdaki modellerin birçoğu ülkemizde resmi olarak satılmıyor. Dolayısıyla internet üzerinden ya da yurt dışından satın aldığınız bir Motorola marka telefonun güncellemeyi hiç almaması gibi bir durumla da karşı karşıya kalabilirsiniz.