Mortal Kombat’daki “Finish Him!” sesinin sahibi Steve Ritchie ile tanışın!


Mortal Kombat, tüm zamanların en şiddetli oyunlarından bir tanesi, aynı zamanda onu bir “ikon” olarak nitelendirebiliriz. Bunda Steve Ritchie’nin de payı büyük.

Hiç Steve Ritchie ismini duymuş muydunuz? Mortal Kombat’da kazandığınızda, yalnızca “You Win” gibi bir söz duymuyordunuz. Onun yerine “Finish Him” yani “Bitir İşini” gibi oldukça acımasız bir söylem vardı ve eğer bu çağrıya ayak uydurursanız “Fatality” adı verilen ölümcü hamleleri yaparak oyun tarihinde görülmüş en şiddetli sahneleri hazırlıyordunuz. Gerçi geçmiş zaman ekiyle konuşmaya gerek yok. Mortal Kombat serisinin milyonlarca hayranı var ve günümüzde de seriye yeni üyeler geliyor.

Mortal Kombat'daki "Finish Him!" sesinin sahibi Steve Ritchie ile tanışın!

Bu haberimizde dikkat kesilmemiz gereken konu ise, “Finish Him” sesi de dahil oyundaki birçok sesin sahibi, yani Steve Ritchie. Tabii aslında daha fazlası var. Bu şeytani seslerin yaratıcısı Ritchie, aynı zamanda Pinball ve video oyun tasarımcısı.

Ritchie, 90’lı yılların başlarında Pinball makineleri hazırlıyordu. Çalışmalarını sürdürdüğü binada bir grup oyun yapımcısı da vardı ve onlar da Mortal Kombat evreninin temellerini atıyordu. Yapımcılara bir seslendirme aktörü lazım olduğunda ise, Steve Ritchie’e teklif götürdüler ve o da oyundaki o efsanevi sesleri ortaya çıkardı. Tabii bir takım ses efektlerinin de yardımıyla.

Finish Him! şey aman, iyi seyirler yani…

Justice League, Batman v Superman’in gerisinde kaldı


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin