Ana SayfaHaberMIT öğrencilerinden AveaLabs'e ziyaret

MIT öğrencilerinden AveaLabs’e ziyaret

Avea’nın MIT ile imza attığı ”Ar-Ge kardeşliği” kapsamında AveaLabs’i ziyaret eden MIT öğrencileri, AveaLabs çalışanlarıyla bir araya gelerek, 2013’de birlikte geliştirecekleri uygulamalara yönelik bilgi ve deneyim paylaşımında bulundu 

Türkiye’nin ilk ve tek yerinde Ar-Ge sertifikasına sahip GSM operatörü Avea ve teknoloji ve mühendislik konularında dünyanın en iyi teknik üniversitesi olarak gösterilen Massachusetts Institute of Technology (MIT) arasındageçtiğimiz aylarda imzalanan “Ar-Ge kardeşliği” kapsamında MIT öğrencileri İstanbul’a gelerek AveaLabs’i ziyaret etti.

MIT öğrencileri ve AveaLabs çalışanları, gerçekleştirilen ziyaret kapsamında 2013’te geliştirilebilecek uygulamalar hakkında karşılıklı bilgi alışverişinde bulundular. MIT öğrencileri aynı zamanda Avea’nın farklı birimleriyle yaptıkları görüşmelerde MIT Mobile Experience Lab’in yürüttüğü son dönem projeleri hakkında Avea çalışanlarına bilgi verdiler.

Avea & MIT işbirliği hakkında

Gerçekleştirilen işbirliği kapsamında öne çıkan fikirlerler doğrultusunda, toplam 3 ay gibi kısa bir süre içerisinde, MIT laboratuvarlarında Avea için toplam 10 proje üretildi. Avea-MIT işbirliği kapsamında geliştirilen projeler, müzik, sosyal paylaşım, takvim&planlama, kültür-sanat, eğlence kategorilerinin yanı sıra lokasyon bazlı uygulamalar adı altında “geleceğe teknoloji üretme” amacıyla oluşturuluyor. Tümü mobil uygulama olan projeler, tamamen günlük hayatı kolaylaştırmak amacıyla tasarlanıyor.

MIT Mobile Experience Lab’in kapsamında AveaLabs’in sponsor olduğu “Design without Boundaries” araştırma dersinde ise; Avea’nın öncelikli olarak belirlediği akıllı şehirler ve sağlık alanlarındaki mobil uygulamalar üzerinde çalışmalar yapılıyor. MIT’nin Boston’daki üssüyle, Avea’nın İstanbul-Ümraniye’deki Teknoloji Merkezi arasında kurulan teknoloji köprüsü kapsamında MIT Mobile Experience Lab’den çıkan sonuçların, AveaLabs’de test edilerek hayata geçirilmesiamaçlanıyor.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU