Ana sayfa Haber ''.TC'' Alan Adları 83.05 TL+KDV Fiyat İle Kayıt Sürecine Başladı

”.TC” Alan Adları 83.05 TL+KDV Fiyat İle Kayıt Sürecine Başladı

Alman kökenli INTERSTATE şirketinin Türkiye’de teknoloji ve pazarlama yatırımlarını tamamlayarak  kurduğu TCNET Internet Şirketi tarafından pazara sunulan ‘’.TC’’ alan adı başta markalar olmak üzere büyük talep gördü.

Şirketin Genel Müdürü ve ortağı olan Ertan Ulutaş; ‘’.TC’’ alan adının Türkiye’de pazara sunarken hem internet sektörüne kolaylık ve katma değer sağlayacaklarını hemde bu vesile ile yabancı bir yatırımcıyı teknolojisi ile beraber Türkiye’ye getirmekten mutluluk duyduklarını açıkladı.

Türkiye’de ilk defa özel bir şirket ”.TC” alan adı ile beraber üst kayıt otoritesi ünvanını taşıyor. Üst kayıt otoritesi olmanın gerektirdiği teknoloji alt yapısı büyük önem taşımaktadır. Bu alt yapı yatırımı Türkiye’de yapılarak tc uzantısı halka açılmıştır. Türkiye’de İlk defa kullanılan EPP 1.0 kayıt standardı tüketici için kayıtda kolaylık ve güvenliği sağlamaktadır.

Pazara girmelerinin birinci ayında markaların gösterdikleri ilgiden büyük memnuniyet duyduklarını belirten Ulutaş bir ay gibi kısa bir sürede ‘’.TC’’ alan adlarının ikinci el piyasasının oluşmasına da dikkat çekerek bu Türkiye’de internet sektörünün ne kadar ilerleyeceğinin de bir göstergesidir dedi. Dünya da olduğu gibi alan adlarına yatırım yapanların Türkiye’de de arttığını belirten Ulutaş Türk markaları kurum ve kuruluşları da TC alan adını markalarına yakıştırdılar dedi.

TCNET şirketi ‘’.TC’’ uzantısını Türkiye pazarına sunarken dünyadaki bir çok üst seviyede uzantıda olduğu gibi üç aşamalı bir pazarlama stratejisi izlenmiştir.

Sunrise döneminde markaların korunması açısından marka tescil belgesi sahiplerine yönelik satış yapılmıştır. Sonrasında Landrush   döneminde Internet sektörünün yatırımcılarına dört günlük bir sure tanınmıştır. 4 Aralık 2012 saat 14.00 itibariyle  83.05 TL+KDV fiyatla ve belge ibrazı istenmeden kayıt sürecini açtıklarını belirten Ulutaş 200.000 TC kullanıcısı hedefliyoruz dedi.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En güçlü akıllı telefonlar Ocak 2020

2020 model amiral gemisi telefonların çıkmasına artık sayılı günler kaldı. İşte yeni jenerasyon öncesi en güçlü telefonlar Ocak 2020 listesi. Akıllı telefon sektöründe önemli gelişmeler...

Son Haberler