Ana SayfaGenelAvea, Ar-Ge Merkezi Uygulamaları İle Görücüye Çıktı

Avea, Ar-Ge Merkezi Uygulamaları İle Görücüye Çıktı

Avea tarafından depremde yaşanan kayıpların önüne geçmek amacıyla geliştirilen “Orada Kimse Var mı?” mobil uygulaması ile MIT/Mobile Experience Lab ile bilrlikte geliştirilen “FotoFilm” uygulaması, 15-16 Kasım 2013 tarihleri arasında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün de katılımıyla düzenlenen Ar-Ge Merkezleri Zirvesi ve Sergisi 2013’te, ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Türkiye’nin ilk lisanslı Ar-Ge Merkezi ile geleceğin teknolojilerine yön veren Avea; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 15-16 Kasım 2013 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde bu yıl ikinci kez düzenlenen Ar-Ge Merkezleri Zirvesi ve Sergisi 2013’e katma değeri yüksek ürün ve projeleriyle katıldı.

Avea, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün de katıldığı ve Ar-Ge Merkezleri’nin inovasyon ekosistemindeki rolünün masaya yatırıldığı Zirve’de, AveaLabs bünyesindeki Kuluçka Merkezi’nde geliştirilen ürün ve projelerle Zirve’nin ilgi odağı oldu.

- Reklam -

avea2

Ülke ekonomisinin uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir yapıya kavuşturulması için teknolojik bilgi üretilmesi yolunda anahtar rol oynayan Ar-Ge Merkezleri’nin inovasyondaki rolünün gündeme taşındığı etkinlikte, Avea tarafından deprem anında teknolojik yetersizlikler nedeniyle yaşanan can kayıplarının önüne geçmek üzere geliştirilen “Orada Kimse Var mı?” deprem uygulaması ile MIT/Mobile Experience Lab ile birlikte geliştirilen ve şehir hayatına renk katan “FotoFilm” uygulamaları, ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

Avea Kuluçka Merkezi’ne yapılan görsel yolculuk dikkat çekti

Zirve’de ayrıca Avea Kuluçka Merkezi firmalarından BAYT’ın “küçük hücre çözümü” ziyaretçilere tanıtıldı ve yine AveaLabs tarafından geliştirilen büyük veri işleme ve anlamlandırma platformu ile MIT ve Bilkent Üniversitesi’yle yürütülen uzun soluklu işbirlikleri hakkında bilgi verildi.

Bilim, teknoloji, Ar-Ge ve yenilikçilik ekosistemini oluşturan aktörlerin temsilcileri ile ülkemizde faaliyet gösteren yabancı işletmelerin üst düzey yöneticilerinin katılım göstererek fikirlerini paylaştıkları Zirve’de, Avea Standı’nın ilgi çeken bir diğer köşesi ise AveaLabs Kuluçka Merkezi faaliyetlerinin, görseller eşliğinde sunulduğu bölüm oldu.

Bilgisayar Korsanına Rekor Ceza!

 

 

 

- Reklam -
Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting