Ana Sayfa Genel Milli Piyango çeyrek bilete isabet etti ama 1 kişi kazandı!

Milli Piyango çeyrek bilete isabet etti ama 1 kişi kazandı!

Milyonların merakla beklediği büyük yılbaşı çekişi geçtiğimiz gün gerçekleşti. Milli Piyango yıl başı çekilişi çeyrek bilete isabet etti.

Yıllardır en büyük piyango ikramiyeleri yılbaşı çekilişlerinde dağıtılır. Artık buna alıştık diyebiliriz. Alıştığımız bir diğer konu ise biletlerin yılbaşına günler kala tükeniyor olmasıydı. Fakat bu sene bir ilk yaşandı diyebiliriz.

Yılbaşı biletlerine talep fazla olmayınca ikramiye vuran biletlerin bile satılmadığı ortaya çıktı. Bilindiği üzere piyangoda tam, yarım ve çeyrek olmak üzere 3 farklı bilet tipi bulunuyor. İkramiye bunlardan hangisine vurursa talihliler de bilet hissesi kadar para kazanıyorlar.

Örneğin 10 milyon TL’lik bir ikramiye çeyrek bilete isabet ederse 4 kişi 2.5 milyon TL kazanmış oluyor. Yarım bilete isabet ederse 2 kişi 5 milyon TL’lik ikramiye, tam bilete isabet ederse de 10 milyon TL’yi tek kişi bir başına kazanıyor.

Milli Piyango sonuçları belli oldu

Nitekim bu seneki yılbaşı çekilişi de çeyrek bilete isabet etti. Bu da 4 kişinin ikramiyeyi bölüşeceği anlamına geliyordu. Fakat öyle olmadı. Yapılan açıklamaya göre ikramiyenin isabet ettiği biletlerden yalnızca 1’i satılmış. Diğer 3’ü ise satılmamış. Hal böyle olunca ikramiye de devlete kaldı. Milli Piyango’dan yapılan açıklamada 3 biletin ödülünün varlık fonuna aktarıldığı belirtildi.

Yıllardır yılbaşı çekilişlerinde bilet bile kalmazken bu yıl ikramiye isabet eden biletin satılmamış olması gerçekten çok enteresan. Görünen o ki artık insanlar piyangoya da inanmıyorlar.

İlk Huawei P50 Pro modeli özellikleri belli oldu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting