Microsoft’un E3 2014 Planları Ortaya Çıktı

Microsoft un E3 2014 Planları Ortaya Çıktı

Microsoft’un yeni oyunlarıyla ilgili E3 2014 kapsamında yapması beklenen duyuruların detayları internete sızdırıldı.

Microsoft bu haftanın başında yaptığı açıklamayla, E3 2014 kapsamında Xbox: Game On adını verdiği dev bir etkinlik düzenleyeceğini ve bu etkinlikte yeni oyunlarıyla ilgili birçok önemli detayın oyunseverlerle paylaşılacağını duyurmuştu. Her ne kadar firma E3 2014’te oyunseverleri şaşırtmayı amaçlamış olsa da, Xbox: Game On hakkındaki detayların internete sızdırılmasıyla Microsoft‘un planları beklenenden önce ortaya çıkmış oldu.

Ryse 2

Microsoft’un E3 2014 için planları hakkında ortaya çıkan bu yeni detaylara bakılacak olursa, etkinliğin önemli bir kısmı Xbox’a özel oyunlara ayrılacak gibi görünüyor. Firmanın E3 2014’te tanıtmayı planladığı oyunların arasında, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Ryse: Son of Rome’un devam oyunu Ryse 2 ve Forza Horizon 2 yer alıyor. Crytek tarafından geliştirilecek olan Ryse 2’nin, ortaçağ döneminde geçeceği ve ilk oyundan farklı bir ana karakterin maceralarını anlatacağı belirtiliyor. Playground Games tarafından gelitşirilecek olan Forza Horizon 2 ise yarış meraklılarına eşsiz bir açık dünya deneyimi sunmayı amaçlıyor.

Microsoft’un E3 2014‘teki duyurularından önemli rol oynayacak bir diğer ürünü de Halo serisi olacak. Merakla beklenen Halo 5 için çıkış tarihinin açıklanacağı söylenen etkinlikte, Halo 2: Anniversary Edition’ın da resmiyet kazanması bekleniyor. Xbox’ın bir diğer önemli serisi olan Gears of War’un yeni oyunu Gears of War: Lazarus‘unda etkinlikte gün yüzüne çıkması bekleniyor.

Bu Yıl Need for Speed Oyunu Çıkmayacak