Ana Sayfa Genel Microsoft'dan Nokia'ya İnanılmaz Teklif!

Microsoft’dan Nokia’ya İnanılmaz Teklif!

Yıllar önce dünyanın bir numarası olan ancak Samsung, Apple, HTC, LG ve ZTE gibi markaların çıkışıyla güç kaybeden Nokia, dönüm noktasına girdi. Microsoft, Nokia’nın çoğunluk hissesi için baş döndürücü bir teklif sundu.

Ekonomi piyasalarında şaşkınlık yaratan teklif geçtiğimiz hafta itibariyle gerçekleşti. Microsoft, büyük bir sürprize imza atarak Nokia hisseleri, haritalama sistemi ve patentleri için 7.2 milyar dolarlık bir teklifte bulundu. Yazılım devi, cihaz ve servisler için 5, lisans ve patentler için 2.2 milyar ödeyecek. Finlandiyalı şirketin hissedarları teklifi kabul ederse, Microsoft, 7.2 milyarı, 2014 yılında peşin olarak sunacak.

Nokia-lumia-1020-mashable-shoot-1-of-22

Microsot CEO’su Steve Ballmer, “Nokia ile işbirliğimiz sonucunda büyük başarılar elde ettik. Lumia 1020 modeline bakın. Bundan daha iyi bir örnek olabilir mi? Niyetimiz daha da yükseklere tırmanmak” ifadelerini kullandı.

 

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting