Ana sayfa Android Samsung'a Rekor Ödeme

Samsung’a Rekor Ödeme

Microsoft mobil pazardaki yerini koruyabilmek için Windows Phone üzerine yoğunlaşmaya devam ediyor.

samsung-microsoft-licensing

Microsoft mobil pazardaki yerini güçlendirmek için öyle bir şey yaptı ki, herkes şok oldu.  Samsung’a Windows Phone işletim sistemli akıllı telefon üretmesi için dudak uçuklatan bir fiyat verdi.  Mobile-Review editörlerinden Eldar Murtazin tarafından atılan bir tweete göre, Microsoft, Windows Phone işletim sistemli akıllı telefonlar üretmesi için tam 1 milyar dolarlık bir teklif yaptı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapmayan Microsoft için HTC, Huawei ve Samsung’un Windows Phone konusundaki çabalarının yetersiz olması nedeniyle böyle bir hamle yaptığı söyleniyor. Nokia’yı bünyesine katmasına rağmen, Samsung’a bir teklif yaparak piyasada geniş bir hacme ulaşmayı hedeflediğini görebiliyoruz.

Daha öncede aynı teklif Nokia için yapılmış ve teklifin kabul edilmesini takiben bir yılda 1 milyar dolarlık ödeme gerçekleşmişti. Ancak şuan her iki taraftan da bu haberi doğrulayan bir açıklama yapılmadı.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Samsung Galaxy M30s ile özgürlük sizde!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, hem ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek hem de uygun fiyatıyla yüzünüzü güldürecek yeni bir akıllı telefonla, Galaxy M30s ile karşımızda. Şık tasarıma,...

Son Haberler