Microsoft Xbox Series S için düğmeye bastı

Xbox Series S

Microsoft’un üzerinde çalıştığı yeni bir patent, koleksiyon sahibi olmasına rağmen Xbox Series S’de bu oyunlarından faydalanamayan oyuncuları fazlasıyla mutlu edecek.

Microsoft Xbox Series S için düğmeye bastı. Xbox Series S sahiplerinin en çok canlarını sıkan durumlardan biri hiç kuşkusuz bu cihazlarda sahip oldukları eski fiziksel oyunlarını oynayamamalarıdır. Bu durumun sebebi ise tabi ki bu cihazların herhangi bir disk okuyucularının bulunmaması. Yani eğer bir Xbox Series S’iniz varsa, şu an için sadece dijital olarak elinizde var olan oyunları oynayabilirsiniz.

Öte yandan performans açısından Xbox Series S’in birkaç adım önünde olan abisi Xbox Series X’in böyle bir sıkıntısı bulunmuyor. Bu konsol sahip olduğu disk okuyucu haznesi sayesinde, ister fiziksel ister dijital her türlü oyununuzu oynayabilmenizi sağlıyor. Ancak bilindiği üzere bu konsol da fiyat olarak kardeşinden çok daha pahalı.

Microsoft Xbox Series S

İşte hem yeni nesil Xbox konsoluna çok fazla para ödemek istemeyen hem de elindeki fiziksel oyunlarını oynayabileceği bir platforma sahip olmak isteyen oyunculara güzel bir haberimiz var. Ortaya çıkan yeni patentlere göre Microsoft, Xbox Series S sahiplerinin bu sorunlarını kökten çözecek yeni bir sistem üzerinde çalışıyor.

Microsoft Xbox Series S için düğmeye bastı

Microsoft Xbox Series S

Amerikalı teknoloji devi tarafından geliştirilen yeni sisteme göre, fiziki ortamda Xbox oyunu sahibi olanlar, bu oyunlarının tamamen kendilerine ait olduklarını kanıtlayacak “sahiplik doğrulama” metoduyla, fiziksel oyunlarının aynısını ücretsiz olarak dijital ortamda cihazlarına indirebilecekler.

Microsoft Xbox Series S

Tabi burada akıllara takılan birçok soru var. Örneğin bu oyunlar artık cihazın bir parçası mı sayılacak yoksa cihazın el değiştirmesi halinde bu oyunlar da silinecek mi? Ya da bir defa indirilen bir oyun silindikten sonra herhangi bir ilave doğrulamaya gerek kalmadan istenildiği zaman yeniden indirilip oynanabilecek mi?

Henüz Microsoft cephesinden bir açıklama gelmediği için bu sorulara net bir yanıt vermek zor. Ancak çalışmada sona gelindiği izlenimi veren patentler, resmi açıklamanın da pek uzak olmadığını gösteriyor.

Yeni Honor Magicbook 14 özellikleri ile dikkat çekiyor