Ana sayfa Gundem Microsoft, Xbox One S fiyatında indirime gitti

Microsoft, Xbox One S fiyatında indirime gitti

E3 2017’de en güçlü konsolunu tanıtması beklenen Microsoft, Xbox One S fiyatında indirime gitti. Ancak indirimin ülkemizde geçerli olup olmayacağı henüz belli değil.

Microsoft, Xbox One ve Xbox One S‘den sonra daha güçlü bir konsol yapmak için kolları sıvamıştı ve yeni konsoluna Project Scorpio adını vermişti. Geçtiğimiz aylarda teknik özellikleri açığa çıkan Project Scorpio’nun, E3 2017′de görücüye çıkması bekleniyor.  Öte yandan firma, en yeni ve güçlü konsolu satışa çıkmadan önce diğer konsollarına olan ilgiyi de arttırmak istiyor. Bu bağlamda Microsoft, Xbox One S fiyatında indirime gitti.

Duyuru, Xbox’un resmi Twitter hesabından paylaşıldı. Ancak indirimin, ilk Xbox One’ler için değil sadece Xbox One S için geçerli olduğunu ve Microsoft’un Amerika mağazasında yürürlüğe girdiğini belirtelim. One S’in farklı kapasite ve farklı oyunları içeren paketleri bulunuyor ve tüm bu paketlerin tümünde 50 Dolarlık indirime gidildi. İndirimlerin ne kadar süre için geçerli olacağı şu an belli değil. Ayrıca bu indirimin ülkemize yansıyıp, yansımayacağı ise bir diğer merak konusu. Zira 50 Dolar, güncel döviz kuru ile 176 TL‘ye denk geliyor.

Microsoft, konsolunu rekabet halinde tutabilmek için genelde bir Amerikan alışkanlığı olan kiralama sistemlerini seçiyor. Electronic Arts’ın hizmeti olan EA Access’in bulunduğu platform için geçtiğimiz günlerde benzer bir hizmet daha kullanıma sunulmuştu. Xbox Game Pass adlı sistem ile oyuncuların, aylık belli bir ücret ödeyerek hizmete dahil olan oyunları oynaması mümkün kılınıyor. Ayrıca tüm Xbox One modellerinde çalışan ‘Geriye uyumluluk özelliği’ sayesinde, bazı Xbox 360 oyunları, yeni platformda çalışabiliyor. Görüldüğü gibi Microsoft, konsolu için sağlam çalışmalar yapıyor.

Need For Speed Payback için yeni tanıtım videosu geldi

Oğuz Birkardeşlerhttp://donanimgunlugu.com/
Oğuz, video editörlüğünün yanısıra teknoloji ve oyun haberleri de yazmaktadır. Hobileri arasında metal müzik dinlemek, oyun oynamak, fotoğraf ve video çekmek, aksiyon figürleri koleksiyonu yapmak vardır. En sevdiği oyun serileri; Resident Evil, Bioshock, Metal Gear Solid, Borderlands, Mass Effect, Battlefield, COD ve Far Cry.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Sony, bu telefonla çıkışa geçebilir: Sony Xperia 1 II (Mark 2)

Japon teknoloji devi Sony, bir zamanlar akıllı telefon pazarında fırtına gibi esiyordu. Firmanın Xperia markası, pek çok teknoloji sever tarafından saygıyla karşılanan bir markaydı....

Son Haberler