Ana SayfaGenelMicrosoft Ubisoft'u satın mı aldı? İddialar büyük!

Microsoft Ubisoft’u satın mı aldı? İddialar büyük!

Microsoft, oyun sektöründe dur durak bilmiyor. Şimdi de Microsoft’un Ubisoft’u satın aldığı söylentileri ortaya çıktı. Peki, bu doğru mu?

Microsoft, yeni nesil konsol savaşlarında büyük bir kozu eline almıştı. Bethesda’yı bünyesine katan ve tüm Bethesda oyunlarını Game Pass’e getireceğini açıklayan Microsoft’un bugün yeni bir firmayı satın aldığı söylentileri ortaya çıktı. Alman ve Fransız medyası Microsoft’un, Ubisoft’u satın aldığını ve bunun bu hafta içerisinde açıklanacağını yazdı.

Peki, bu iddia ne kadar doğru? Söylendiği gibi Ubisoft satılmış olabilir mi? Gelin bu iddianın çıkış noktasına bakalım. Xbox Game Pass Twitter hesabından geçtiğimiz günlere gökkuşaklı bir görsel paylaşıldı. Bu görselde 6 adet gökkuşağının olması Ubisoft’un Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege oyununun Game Pass’e geleceğinin sinyalini vermişti.

Buradan yola çıkarak Ubisoft’un Microsoft’un çatısı altına gireceği söylentileri çıktı. Evet sadece altı adet gökkuşağından Alman ve Fransız medyası olayı satın satın almaya bağladı.

Ubisoft dünyanın sayılı oyun firmaları arasında yer alıyor. Bu yüzden Microsoft’un çatısı altına girmeye hiç ihtiyaçları yok. Ancak Xbox’ın patronu Phil Spencer, bir röportajında önlerindeki süreçte oyun stüdyosu oluşturmak yerine mevcuttaki firmaları satın alacaklarını belirtmişti.

PS5 Türkiye fiyatı açıklandı! Geçmiş olsun Xbox!

Ancak yine de Ubisoft’un satılacağını düşünmüyoruz. Oldu ki Ubisoft satıldı ve tüm Ubisoft oyunları hemen Game Pass’e eklendi, işte o zaman PlayStation’ı tanrısı Kratos bile kurtarmaz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting