Microsoft Teams baştan sona yenilendi

Microsoft Teams

Microsoft, online çalışma platformu Microsoft Teams’i baştan sona yeniledi; 3D avatarlara hızlı geçiş gibi yepyeni özellikler platforma eklendi.

Pandemi döneminin etkisiyle çok daha yaygın şekilde kullanılmaya başlanan, dolayısıyla teknoloji dünyası için de çok daha önemli bir hal alan online çalışma platformları, son dönemde hayatımıza giren yapay zeka ve MetaVerse teknolojileri sayesinde hızla gelişmeye devam ediyor. Bu alana öncülük eden şirketlerin başında ise Microsoft geliyor.

Son dönemde yaptığı güncellemelerle birlikte online çalışma platformu Microsoft Teams’i çok daha gelişmiş bir platforma dönüştüren Amerikalı teknoloji devi, bununla da yetinmedi ve bu hafta Teams platformunu baştan sona yeniledi. Teams’in bu yeni versiyonu hem daha hızlı çalışıyor hem de sadeleştirilmiş bir kullanıcı arayüzüyle geliyor. Ayrıca toplantı sırasında 3D avatara geçiş yapmak özelliği gibi pek çok heyecan verici özellik de platforma eklenmiş durumda.

Microsoft Teams 2

Hatırlarsanız Microsoft Teams’e kısa süre önce MetaVerse projesindekine benzer, gelişmiş 3D avatarlar geleceği duyurulmuştu. Microsoft bu yeni versiyonla birlikte bu 3D avatarları da kullanıcılara sunuyor. Bundan sonra Teams kullanıcıları, kendilerini online toplantılarda temsil edecek kişiselleştirilmiş avatarlar yaratarak bu 3D avatarları online toplantılarda kullanacak. Böylece kullanıcılar, kameralarını açmak zorunda kalmadan, kişisel avatarlarıyla toplantıda temsil edilebilecek.

Microsoft Teams’in bu yeni halini ve eklenen yeni özellikleri tanıtmak için yayınlanan tanıtım videolarını aşağıda bulabilirsiniz.

Kritik uyarı: “Yapay zekayı daha fazla geliştirmeyin!”