Ana SayfaHaberMicrosoft şirket için cinsel taciz vakalarıyla boğuşuyor

Microsoft şirket için cinsel taciz vakalarıyla boğuşuyor

Microsoft hissedarları, teknoloji devini şirket içindeki cinsel taciz vakalarını nasıl ele aldığını detaylandıracak bir yıllık rapor yazmaya zorladı. Yatırımcılar, şirketin aleyhte oy kullanmaları yönündeki tavsiyesine rağmen, son toplantılarında yıllık raporun talep edildiği bir önerinin kabul edilmesi lehinde oy kullandılar. İşte detaylar.

The Wall Street Journal’a göre Microsoft, oylama yapılmadan önce bile cinsel taciz ve cinsiyet ayrımcılığı politikalarını nasıl uyguladığını açıklamayı planlıyordu. Ancak şirket, Bill Gates soruşturması da dahil olmak üzere, yöneticilerine yönelik bağımsız soruşturmaları ifşa etmek istemiyordu. Yeni teklifin önemli taleplerinden biri, üst düzey soruşturmaların ifşa edilmesi.

Bill ve Melinda Gates’in boşandıkları haberinin ardından, eski şüpheli davranışları suçlayan raporlar geldi. Microsoft kurucu ortağının, Bill ve Melinda Gates Vakfı’nda kendisi için çalışan kadınları takip ettiği iddia ediliyor. 2019’da Microsoft’un yönetim kurulu, yaklaşık 20 yıl önce bir çalışanla ilişkisi olduğunu keşfettikten sonra soruşturma başlatmıştı.

Microsoft şirket için cinsel taciz vakalarıyla boğuşuyor

Şirkette cinsel taciz konusunda daha fazla şeffaflık gündemde olacak. Portföy yöneticisi olan Natasha Lamb, toplantı sırasında “Microsoft’un iddia edilen işyerinde cinsel taciz kültürü olduğunu ve şirketin bunu çözmek için doğru adımları atmadığı” bir geçmişi olduğunu söyledi. Arjuna, Gates’in ilişkisi ve davranışlarıyla ilgili bu yılın başlarında ortaya çıkan soruşturmayla ilgili raporların “Microsoft’un bir cinsel taciz kültürünü sürdürüp sürdürmediğini düşündürdüğünü” belirtti. “Özellikle de Bill Gates’in bu konuda kurul tarafından nasıl korunduğunu görmek zorlu bir süreçti.” Şirket Başkanı Brad Smith, Microsoft’un araştırmalarını değerlendirmek için üçüncü bir taraf getireceğini ve bu değerlendirmelerin içeriğini paylaşacağını söyledi.

Sağlık Bakanı tam kapanma hakkında konuştu: Yeniden kapanma geliyor mu?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting