Ana Sayfa Genel Microsoft Lüksemburg'ta Mercek Altına Alındı

Microsoft Lüksemburg’ta Mercek Altına Alındı

Daha önce de vergilerde hileye başvurmakla itham edilen Microsoft, Avrupa Komisyonu tarafından düzenlenen bir denetim sürecinin hedefi oldu.

Teknoloji dünyasının en köklü ve etkili firmaları arasında yer alan Amerikalı teknoloji devi Microsoft, bugüne kadar birçok defa kârını arttırmak için vergilerden kaçınmakla itham edildi. Gerektiği kadar vergi ödememek için çeşitli hilelere başvurmakla suçlanan firmanın mali verileri, Lüksemburg’ta yetkililer tarafından mercek altına alındı.

Microsoft

Microsoft‘un vergi ödemelerini denetlemek için Avrupa Komisyonu tarafından düzenlenen bu denetleme sürecinde firmayı suçlayıcı herhangi bir işlemin bulunmadığı ve şu ana kadar firmaya karşı yöneltilen iddiaların sadece dedikodudan ibaret olduğu belirtiliyor. Lüksemburg’un çok uluslu firmaların vergi işlemlerini nasıl yürüttüğünü denetlemek için böyle bir süreç başlattıklarını belirten Avrupa Komisyonu sözcüsü, Microsoft’un endişelenmesi gereken bir durum olmadığını söyledi. Firmanın vergi düzenlemeleri geçtiğimiz yılın sonunda da gündeme gelmiş ve Amerika’da da benzer bir inceleme yürütülmüştü.

Microsoft Lüksemburg’ta Mercek Altına Alındı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting