Ana SayfaGenelMicrosoft Defender koruma konusunda sınıfta kaldı

Microsoft Defender koruma konusunda sınıfta kaldı

Avustralyalı bir şirket tarafından yapılan araştırmalar, Microsoft Defender’ın internetsiz ortamda bilgisayarı zararlı yazılımlardan yeterince iyi koruyamadığını ortaya çıkardı.

Microsoft Defender koruma konusunda sınıfta kaldı. Bilişim sektörünün en büyük problemlerinin başında hiç kuşkusuz zararlı yazılımlar geliyor. Gerek bireysel kullanıcıların gerekse de kurumsal markaların en büyük sorunu olan bu kötü niyetli yazılımlara karşı en önemli önlem ise antivirüs programları.

Microsoft Defender koruma

Piyasadaki en bilinen antivirüs programları arasında bir araştırma yapan Avusturyalı şirket AV-Comparatives tarafından yayımlanan makale, sonuçları itibariyle teknoloji dünyasına da bomba gibi düştü.

Microsoft Defender koruma

Bu araştırmaya göre, Windows’da yerleşik olarak gelen Microsoft Defender programı, gücünü büyük ölçüde bulut tabanlı korumadan yani internetten alıyor. Sözün meali, internetin olmadığı ortamlarda Microsoft Defender’ın zararlı yazılımlara karşı koruma gücü, önemli oranda azalıyor.

Microsoft Defender koruma konusunda sınıfta kaldı

Araştırmaya göre, Microsoft Defender internetsiz ortamda zararlı yazılımların yalnızca %60,3’ünü tespit edebiliyor. Öte yandan yeniden çevrimiçi olunduğunda üstün bir başarı sergileyen programın tespit kabiliyeti %98,8’e kadar çıkıyor.

Microsoft Defender koruma

Yaklaşık 20 program üzerinde yapılan çalışmalara göre internetsiz ortamda en iyi korumayı sağlayan isimse %98,6’lık tespit oranıyla G Data oluyor. İşin ilginç yanız, bu program internete bağlıyken de aynı performansı gösteriyor.

İnternet destekli programları en iyiden en kötüye doğru sıraladığımız zamansa, listenin başında %99,6’lık tespit oranıyla NortonLifeLock’u görüyoruz. Bu programı %99,5’lik oranıyla Avast ve yine aynı tespit oranıyla AVG takip ediyor.

Bu araştırmadan sonra Microsoft’un bir açıklama yapıp yapmayacağı ve daha da önemlisi Microsoft Defender’da bir güncellemeye gidip gitmeyeceği merak ediliyor.

Elon Musk Twitter’ı almak için Tesla hisselerini ipotek etmek zorunda kalabilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting