Microsoft, çalışanlarının ofise dönüş tarihini süresiz olarak erteledi

Microsoft, çalışanlarının ofise dönüş tarihini süresiz olarak erteledi

Microsoft bugün uzaktan çalışma sistemiyle ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Şirket çalışanlarını en çok ilgilendiren konu hakkında da açıklama geldi. Şirket çalışanların ofise dönüşlerini bir kez daha ertelediğini duyurdu. Microsoft, COVID-19 delta varyantı nedeniyle planları süresiz olarak askıya aldı. İşte detaylar.

Son zamanlarda Microsoft’un amacı, Washington’daki genel merkezi ve diğer bazı ABD ofislerini 4 Ekim‘den önce tamamen yeniden açmaktı. Şirket yaptığı açıklamada “COVID-19’un belirsizliği göz önüne alındığında, ABD’deki çalışma sahalarımızın tamamen yeniden açılması için yeni bir tarih belirlememeye karar verdik. Güvenli bir şekilde ofislerimizi açabileceğimizi düşündüğümüz zaman açılış yapacağız” ifadelerine yer verdi.

Microsoft, çalışanlarının ofise dönüş tarihini süresiz olarak erteledi

Microsoft’un modern çalışmadan sorumlu başkan yardımcısı Jared Spataro, bir blog yazısında koronavirüs ile ilgili çalışanlarının sağlıklarını önemsediklerini ve güvenli olduğuna inanmadıkları sürece ofisleri açmayacaklarını duyurdu. Microsoft, ofise dönüş öncesinde çalışanlarına bunu 30 gün öncesinden söyleyecek.  The New York Times’ın raporuna göre, şirket ofisleri açacağı zaman çalışanlarından aşı olduklarına dair belge de talep edecek. Analistler aşı zorunluluğuyla ilgili “Bu artık yeni normalimiz” yorumunu yapıyor. Bununla birlikte şirket uzaktan çalışmayla uyumlu olarak Teams için bir çok yenilik ve güncelleme duyurdu. Şirket çalışanları uzaktan çalışma döneminde de Teams uygulamasına gelen yeniliklerle sorunsuz bir şekilde performans gösterebilecek. Microsoft’a ek olarak diğer bütün büyük şirketler de ofise dönüş planlarını erteledi.

Football Manager 2022 duyuruldu! İşte çıkış tarihi

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir