Ana sayfa Akıllı Telefon Microsoft Windows 10 Mobile'den Vazgeçmiyor

Microsoft Windows 10 Mobile’den Vazgeçmiyor

Microsoft telefon alanından tamamen çekilmeyi düşünmüyor. Lumia cihazlar için yolun sonu görünsede şirket Windows 10 Mobile’e yatırım yapmaya devam edeceğini açıkladı.

Bildiğiniz gibi Microsoft dün beklenmedik bir hamle yaptı ve telefon departmanının bir bölümünü Foxconn’a sattı. Böyle olunca birçok kişi Microsoft’un bir türlü başarılı olamadığı telefon alanından sonunda çekileceğini düşündü. Ancak görünen o ki Amerikalı teknoloji devi o kadar çabuk pes etmeyecek. Son günlerde çıkan söylentilerin önüne geçmek için bir açıklama yayınlayan şirket, telefon alanından çekilmeyeceklerini ve uzun yıllar boyunca bu alana yatırım yapmaya devam edeceklerini duyurdu.

Windows 10 Mobile ilk önce kime gelecek

Ancak Microsoft’u bu alana yapacağı yatırım sadece Windows 10 Mobile ile sınırlı olabilir. Çünkü şirket tarafından yayınlanan açıklamada mobil işletim sisteminin yanı sıra Lumia 650, Lumia 950 ve Lumia 950 XL gibi telefonların şirkettten destek almaya devam edeceği açıklandı. Şirketin açıklamasında sadece eski Lumia modellerinden bahsetmesi, Microsoft’un bundan sonra yeni bir Lumia telefon çıkarmayı düşünmedi şeklinde yorumlandı. Teknoloji dünyasındaki genel kanı Microsoft’un en azından yakın zamanda yeni bir Lumia çıkarmayacağı ama Windows 10 Mobile’a yatırım yapmaya devam edeceği yönünde.

Surface Book 2 Sorunlar Nedeniyle Ertelendi

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Sony, bu telefonla çıkışa geçebilir: Sony Xperia 1 II (Mark 2)

Japon teknoloji devi Sony, bir zamanlar akıllı telefon pazarında fırtına gibi esiyordu. Firmanın Xperia markası, pek çok teknoloji sever tarafından saygıyla karşılanan bir markaydı....

Son Haberler