Xbox oyunlarına zam geliyor

Xbox oyunları

Microsoft, Xbox oyunlarına zam geleceğini açıkladı. Önümüzdeki yıl çıkacak Starfield ve Forza Motorsport gibi oyunlar bu zamdan etkilenecek.

Maalesef ülkemizde artık zam haberlerine alışık hale geldik. Ancak son dönemde global pazarda da zam haberleri üst üste geliyor. Bir süredir etkileri hissedilen global finansal krize bağlı olarak ABD’de de enflasyonda artış yaşanması, hem teknoloji dünyasında, hem de oyun dünyasında fiyatları yukarı çekiyor. Bunun son örneği de Microsoft cephesinde yaşandı.

Microsoft, 2023’ün başından itibaren Xbox oyunlarının fiyatlarına zam yapacak. Bu zam kararı sadece Microsoft’a ait olan oyunları etkileyecek. Üçüncü parti oyunlarının fiyatı ise eskiden olduğu gibi dağıtımcılar tarafından belirlenecek.

xbox oyunlari samsung

Bildiğiniz gibi Microsoft’a ait Xbox oyunları bugüne kadar 59.99 dolara satılıyordu. Ancak 2023’ten itibaren bu rakam 69.99 dolara çıkacak. 10 dolarlık bu zammın Türkiye’de oyun fiyatlarına nasıl yansıyacağı merak konusu. Ancak ABD fiyatındaki zammın oranı burada da kayda değer bir zam beklememiz gerektiğini gösteriyor.

Microsoft’un bu zam kararından etkilenecek oyunlar arasında önümüzdeki yıl çıkacak, merakla beklenen üç oyun da yer alıyor. Bethesda Game Studios tarafından hazırlanan Starfield, Forza Motorsport ve Arkane stüdyosundan çıkan Redfall, 69.99 dolara oyunculara sunulacak.

Microsoft oyun fiyatlarına yaptığı bu zamma doğrudan enflasyonu sebep göstermedi. Bu fiyatın oyunların geldiği noktayı, büyüklüklerini ve gelişmişliklerini yansıttığını söyledi. Öte yandan Microsoft bu oyunların Game Pass’te de olacağını hatırlattı. Aylık 9.9 dolarlık abonelik ücretini ödeyen Game Pass kullanıcıları bu oyunları ek bir ücret ödemeden oynayabilecek.

Apple VR/AR gözlüğü gecikebilir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir