Ana SayfaGenelInstagram profiline şarkı ekleme özelliği geliyor

Instagram profiline şarkı ekleme özelliği geliyor

Meta’ya ait sosyal medya platformu Instagram’ın, kullanıcılarının profil sayfalarına öne çıkan bir şarkı eklemelerine izin verecek yeni bir özelliği test ettiği bildiriliyor. Bu özellik, 2005’ten 2008’e kadar Myspace döneminde ilk kez görülen ve popüler hale getirilen şeye benziyor. Şarkının, kullanıcının biyografisinin altındaki profil sayfasında görüneceği bildiriliyor.

Instagram profiline şarkı ekleme özelliği geliyor. Kullanıcıların Instagram profillerine bir özellik şarkısı eklemelerine olanak tanıyan özellik ilk olarak Alessandro Paluzzi tarafından tespit edildi ve tweet olarak paylaşıldı. Ancak bir Instagram sözcüsüne göre  bildirilen özellik harici olarak test edilmiyor.

Instagram Reels'larda ortaya çıkan bir sorunu düzeltti

Paluzzi’ye göre, dahili testteki özellik, bio bölümündeki bağlantıyı takip eden Instagram profilinde görünüyor. Geliştirici, profiline bir şarkı ekleyerek özelliği gösterdi. Buna göre kullanıcılar öne çıkan profil şarkısını kullanıcı profillerindeki profili düzenle bölümüne ekleyebilecekler.

Instagram, NFT özelliklerini 100'den fazla ülkeye genişletiyor

Instagram profiline şarkı ekleme özelliği geliyor

Benzer bir özellik ilk olarak 2006 yılında Myspace tarafından popüler hale getirildi ve sosyal medya platformu 2005 ile 2008 yılları arasında dünyanın en büyük sosyal ağ sitesi olarak zamanının tadını çıkardı.  Bununla birlikte, Myspace dönemi, Google’ın Myspace ile reklamcılık ortaklığının bittiği 2009’da sona erdi, bu da platformun gelirinin azalmasına ve nihayetinde Twitter, Facebook ve benzerleri gibi diğer devler karşısında düşüşüne yol açtı.

Instagram, NFT özelliklerini 100'den fazla ülkeye genişletiyor

Ancak, kullanıcıların profillerine şarkı eklemelerine izin veren popüler özellik internetten tamamen kaybolmadı. Hinge gibi popüler flört uygulamaları ve kullanıcıların profillerine şarkı eklemelerine olanak tanıyor. Yine de, prototip özelliği sonunda kullanıcılara açık olarak yayınlanırsa, bu özellik Myspace döneminin sonundan bu yana popüler ana akım sosyal medyaya ilk kez geri dönecek.

Yeni MacBook Pro ile Mac mini modellerini piyasaya sürebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting