MESUIT kılıf ile iPhone’da Android çalıştırın!

mesuit kilif

Şimdiye kadar piyasaya çıkmış en ilginç iPhone kılıfı olan MESUIT ile tanışın. Bu kılıf iPhone’da Android işletim sistemi çalıştırıyor. İşte detaylar.

Geçtiğimiz ay iOS içerisinde Android 4.1 Jellybean işletim sistemi çalıştırıldığına dair bazı haberler gündeme gelmişti. Şimdi ise Çin’de faaliyetlerini sürdüren bir şirket ilginç bir ürünü resmen duyurdu.

MESUIT kılıf iPhone’da Android çalıştırıyor!

Çin’de mobil işletim sistemleri üzerinde sanallaştırma teknolojileri üzerine çalışan Haimawan isimli şirket MESUIT adını verdiği ürününü duyurdu.

MESUIT içerisinde bir çeşit elektronik aparata taşıyan özel bir kılıf. Kılıf iPhone 6, 6 Plus, 6s ve 6s Plus modelleri ile uyumlu olarak çalışabiliyor. Kendi SIM kart yuvasına sahip olan kılıf aynı zamanda kendi pilini kullanarak iPhone’un pilini bitirmiyor. Kılıfın kendi bataryası 2500 mAh kapasitede ve tıpkı telefon gibi 32, 64 ve 128 GB olmak üzere depolama alanı seçenekleriyle geliyor.

Kılıfın içerisinde Mesuit OS 1.0 olarak adlandırılan özel bir yazılım bulunuyor. Lightning portundan iPhone’a bağlanan kılıf, iPhone içerisinden kendi uygulamasına girildiğinde tam anlamıyla bir Android telefon oluyor. 150 dolardan başlayan fiyatlarla satılacak olan kılıfın önümüzdeki yıl kullanıcılarla buluşması bekleniyor. Nasıl çalıştığını aşağıdaki videodan görüntüleyebilirsiniz.

Daha önce çeşitli yöntemlerde iPhone içerisinde kısmen de olsa farklı işletim sistemleri çalıştırılmıştı. Ancak böylesine son kullanıcıya yönelik bir ürün ilk defa karşımıza çıktı. Sizce böyle bir kılıf ilgi çeker mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Note 7 iris tarayıcıya sahip olacak!