Mate 60,  Spirit Island tasarımı ile fark yaratacak

Mate 60

Huawei ABD’de uygulanan engellerin üstesinden gelmeye kararlı ve şimdi merakla beklenen Mate 60 serisini tanıtmaya hazırlanıyor. Mate 60 serisinin en ayırt edici özelliği Spirit Island ön kamera modülü olacak.

Spirit Island tasarımı, iPhone 14 serisinde bulunan “Dinamik Ada” ön kamera modülünden ilham alıyor. Bazı eleştirmenler Huawei’nin benzer bir tasarımı benimsemesini sorgularken, şirketin daha önce 2018’de Honor V20 ile benzer bir tasarım kullandığını hatırlatmak isteriz.

Huawei ilk kez, Apple’ın iPhone 14 Pro serisinde popüler hale getirdiği bir konsept olan, merkezi olarak konumlandırılmış çift selfie kamera tasarımına yer veriyor. Selfie çekme deneyimini geliştirmek kayda değer bir özellik olsa da, Huawei’nin bu tasarımın arkasındaki birincil odak noktası güvenlik.

Mate 60

Hap şeklindeki çentik sadece telefonun görünümünü iyileştirmekle kalmıyor, aynı zamanda 3D Time-of-Flight (ToF) sensörüne de ev sahipliği yaparak yaklaşan akıllı telefonun yeteneklerini artırıyor.

Başlangıçta, Huawei Mate 60 serisinin Qualcomm’un üst düzey bir işlemcisi olan Snapdragon 8 Gen 2’ye sahip olması bekleniyordu. Ancak son raporlar, serideki en az bir modelin Huawei’nin kendi geliştirdiği çipten güç alacağını gösteriyor. İşlemci seçimindeki bu değişim, Qualcomm çipleri için gerekli lisansları almada Huawei için önemli zorluklar yaratan devam eden ABD yaptırımlarına bağlanabilir.

ABD yasağının etkisi Huawei’nin operasyonlarında yankılanmaya devam ediyor. Çıkış tarihi de dahil olmak üzere Mate 60 serisi hakkında resmi bilgiler açıklanmadı. Bununla birlikte, sızıntılar ve içeriden gelen raporlar telefonun geliştirilmeye devam ettiğine işaret ediyor ve yakın gelecekte potansiyel olarak tanıtılması beklentisini artırıyor.

Venedik’te Cinayet ’in yeni fragman yayınlandı