Ana SayfaGenelMaserati tamamen elektrikli arabalara geçiş yapacak

Maserati tamamen elektrikli arabalara geçiş yapacak

İtalyan lüks otomobil üreticisi Maserati, on yılın başında tamamen elektrikli olma planlarını açıkladı. Maserati ayrıca Maserati Folgore adlı elektrikli lüks EV(elektrikli otomobil) serisini de tanıttı.

Maserati Gran Turismo spor coupe, şirketin ilk EV’si olacak ve ilk tanıtımlar gerçekten de ağız sulandıran. Gran Turismo EV, oldukça başarılı Levante ve Maserati’nin en çok satan modellerinden bazılarıyla karşılaştırmalar yapabilecek ilginç bir lüks EV olacak. Şirket, 2030 yılına kadar tamamen elektrikli araç üretimine geçme planlarını açıkladı, ancak 2025 yılına kadar mevcut araçlarının EV versiyonlarını üretmeyi umuyor.

Maserati

Şirketin CEO’su Davide Grasso’nun sözleriyle şirket, 2030 yılına kadar içten yanmalı araç satışlarını durdurmayı umuyor olsa da, bu, bireysel pazarlara ve müşteri taleplerine bağlı olacaktır. Grasso, şirketin tamamen elektrikli üretime geçişinin etkisinin farklı pazarlarda farklı hissedileceğini düşünüyor. Elektrik teknolojisinin sunduğu sürdürülebilirliğin ne kadar hızlı benimsendiğine bağlı olarak, hareketin dünyanın farklı bölgelerini farklı bir hızla etkileyeceğini söylüyor.

Maserati, neredeyse üç yıl sonra olan 2025 yılına kadar tüm ürünlerini EV’ye geçiren ilk lüks marka olacağını belirtiyor. EV üretim sürecinin bazı yönlerini çevreleyen belirsizlik göz önüne alındığında, şirketin bu hedefe nasıl ulaşmayı planladığını göreceğiz. Küresel çip kıtlığının birçok markanın bakış açısını bozmada büyük etkisi oldu. Bazı popüler lüks markalar arasında elektrikli araç üretimine geçiş oldukça temkinli oldu ancak Maserati hedeflerine ulaşma yolunda görünüyor.

Honor Magic4 Ultimate güçlü bir kamera yapılandırmasıyla piyasaya çıktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting