Masaüstü PC dönemi sona mı eriyor?


Teknoloji dünyasında bazı dengelerin beklenenden de hızlı değiştiğini söylemek mümkün. Basit bir örnek verecek olursak, MSN uygulamasını bu duruma misal olarak gösterebiliriz. Bir 10 sene öncesinde oldukça popüler olan MSN uygulamasının şimdilerde yok olup gidebileceğini o gün kim tahmin edebilirdi ki? Şimdi ise aynı durum masaüstü PC alışkanlığı için de geçerli diyebiliriz.

Masaüstü PC kültürü bitme noktasında

Günümüzden bir 10-15 sene öncesinde PC denildiğinde insanın aklına masaüstü bilgisayarlar gelirdi. O zamanlarda da dizüstü olarak tabir ettiğimiz laptoplar mevcuttu fakat o günün şartları bu cihazları ultra lüks hale getirmişti. Masaüstü PC bile her evde bulunmuyorken, laptopların fazla yaygın olması zaten düşünülemezdi.

Şimdilerde ise PC denildiğinde akla gelen ilk şey masaüstü bilgisayarlar yerine, laptop modelleri oluyor. Peki ne oldu da masaüstü bilgisayarlar bu denli arka planda kaldı? İşte bu yazımızda, masaüstü bilgisayarların geçmişine ufak bir yolculuk yapacağız.

İşte Mobil Dünya Kongresi’ne damga vuracak telefonlar


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Masaüstü PC dönemi sona mı eriyor? Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. yenal diyor ki:

    Masaüstü bilgisayarların üstünlüğü bütün parçalarının değiştirebilir olması.

  2. Civan diyor ki:

    Çok güzel bir yazı olmuş teşekkürler

Sayfa başına git