MWC 2018’e damga vuracak akıllı telefonlar


Şu aralar teknoloji gündeminin CES 2018’e odaklandığını söylemek, pek de yanlış olmaz. Fakat önümüzdeki ayın sonlarına doğru, teknoloji tutkunları tarafından çok daha merak edilen yeni bir etkinlik start alacak. Evet Mobil Dünya Kongresi’nden bahsediyoruz. Peki MWC 2018 kapsamında hangi akıllı telefonlar tanıtılacak?

MWC 2018 heyecan verici olacak

Bu sene gerçekleşecek olan Mobil Dünya Kongresi’nin ayrı bir önemi var. Çünkü bu seneki rekabet düzeyinin, geçtiğimiz seneye oranla çok daha yüksek olması bekleniyor. Bu durumun temel nedeni ise üreticilerin aynı hatalara tekrar düşmeyecek olması.

Geçtiğimiz yıl MWC kapsamında pek de heyecan verici gelişmeler olmamıştı. S8 ve S8+ tanıtılmamış, G6 eski bir yonga seti ile karşımıza çıkmış, XZ Premium ise çıkış tarihi belirsiz bir şeklide tanıtılmıştı. MWC 2018 ise bu tarz hayal kırıklıklarından uzak bir etkinlik olacağa benziyor.

Öncelikli olarak şundan bahsetmek gerekiyor. Geçtiğimiz yıl, Samsung ve Qualcomm arasındaki anlaşma, diğer üreticilerin de takviminin gecikmesine neden olmuştu. Takvimde geç kalmak istemeyenler ise (LG gibi) amiral gemisi modelinde eski bir yonga seti kullanmak zorunda kalmıştı.

Bu sene ise benzer bir durum yaşanmayacağı için tanıtılacak olan amiral gemisi modellerinin önemli bir bölümünde Snapdragon 845 yonga setinin kullanılması söz konusu. Muhtemelen Samsung, LG ve Sony tanıtacakları telefonda bu yonga setine yer verecektir. Huawei ise geçtiğimiz yıllarda da olduğu gibi kendi geliştirilmiş Kirin yonga seti ile karşımıza çıkacaktır.

MWC 2018 kapsamında karşılaşacağımız bir diğer sürpriz ise Android tabanlı cihazların FaceID ile tanışmaları olabilir. Bu konuda net bilgiler olmasa da Huwaei’nın kendi yüz tarama teknolojisini yarattığını biliyoruz. Yani muhtemelen yeni Huawei cihazı bu alanda bir ilk ile karşımıza çıkabilir.

Lafı daha fazla uzatmadan sizleri Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılması beklenen yeni amiral gemisi modelleri ile başbaşa bırakalım.


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git