macOS Big Sur Public Beta yayınlandı!

macOS Big Sur Public Beta

Mac sahiplerinin merakla beklediği macOS Big Sur Public Beta güncellemesi bugün indirime sunuldu. İşte güncellemeyi yükleme yolu.

Apple, uzun bir aradan sonra macOS işletim sistemine sil baştan çekmeyi başardı. WWDC 20 etkinliğinde tanıtılan Big Sur güncellemesi ile tepeden tırnağa yenilenen işletim sisteminin testleri de geliştiriciler üzerinde başlamıştı. Bugün ise Mac sahiplerinin merakla beklediği macOS Big Sur Public Beta güncellemesi OTA üzerinden indirime sunuldu.

iOS 14 Public Beta 4 çıktı! İndir!

iOS’teki gibi her zaman stabil olmayan macOS Beta güncellemeleri bazen sorunlara yol açabiliyordu. Ancak aktarılan bilgilere göre Big Sur için çıkan Public Beta akıcı bir şekilde çalışıyor. Yine de bazı uygulamaların yeni sürüm ile uyumlu olmayabileceğini belirtelim. Bu yüzden günlük kullandığınız ve sürekli iş yaptığınız Mac’inize bu güncellemeyi yüklemeden iki kere düşünün.

macOS Big Sur Public Beta

Ayrıca mutlaka ama mutlaka verilerinizi ya iCloud’a ya da harici bir depolamaya yedeklemeyi unutmayın.

Neredeyse 7 yıllık Mac’lerine bile bu güncellemeyi sunan Apple, güncelleme konusunda ne kadar titiz davrandığını bir kez daha kanıtladı diyebiliriz. Aşağıdan güncellemeyi alan tüm Mac modellerine ulaşabilirsiniz.

 • MacBook 2015 ve daha yenisi
 • MacBook Air 2013 ve daha yenisi
 • MacBook Pro 2013 sonu ve daha yenisi
 • Mac mini 2014 ve daha yenisi
 • iMac 2014 ve daha yenisi
 • iMac Pro 2017 ve daha yenisi
 • Mac Pro 2013 ve daha yenisi

macOS Big Sur Public Beta nasıl yüklenir?

 1. Adım: Mac’iniz üzerinden buradaki linke tıkladıktan sonra; Sign In bölümünden Apple ID’niz ile giriş yapın.
 2. Adım: Giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan Enroll Your Devices seçeneğine tıklayın.
 3. Adım: Enroll Your Devices ekranında “Download Profile” seçeneği bulunuyor. Bu seçeneğe tıklayın ve profili Mac’inize yükleyin. Profil yüklendikten sonra Mac kapanıp açılacaktır.
 4. Adım: Cihaz açıldıktan sonra Sistem Tercihleri>Yazılım Güncelleme bölümünden macOS Big Sur’un herkese açık sürümünü OTA üzerinden yükleyebilirsiniz.