Logitech Pebble M350 mouse inceleme: Minimalist yapıda, performanslı ve çok sessiz

maxresdefault 6

Logitech Pebble M350 mouse, oldukça ufak bir kutuyla geliyor. Bu, zaten mouse’un ne gibi boyutlarda olabileceği konusunda size ön bilgilendirme anlamı taşıyor diyebiliriz. Ufak bir örnek vermek gerekirse, bu mouse’u pantolon cebinizde dahi rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

Ürünümüz ufak ve pek çok mouse’a kıyasla ufak ve ince yapıda. Özellikle küçük elli kullanıcıların kullanmaktan zevk alacağını düşündüğümüz bir ürün. Üstelik, stabil tasarım hatları sayesinde hem sol hem de sağ elle rahatlıkla kullanılabilecek bir mouse.

Pebble M350, kablosuz bir mouse. İster beraberinde gelen USB alıcısı aracılığıyla kullanın, isterseniz de Bluetooth düşük enerji bağlantısı üzerinden ilerleyin. Masaüstü PC’niz, tabletleriniz ve laptopunuz için güzel bir ürün.

Onu ön plana çıkaran bir diğer özelliği ise, kolay kullanılabilirliğinin yanında, oldukça sessiz çalışması. Bu sayede en sessiz ortamda çalışırken bile çevrenizdekileri rahatsız etmemiş olacaksınız.

Pebble M350 mouse, pil dahil 100 gram ağırlıkta. Tek AA pille çalışıyor, ki bu pilin de mouse’un içinde geldiğini belirtelim.

Ürün, kirli beyaz, grafit, okaliptus yeşili, mavi ve gül pembe olmak üzere pek çok farklı renk seçeneği de sunuyor. Böylelikle tarzınızı yansıtan rengi seçebilirsiniz. Bu kadar fazla renk seçeneğinin sunuluyor olması, genellikle bu tip ürünlerde sık görülen bir durum değil. Bu sebeple de Logitech’i tebrik etmek gerekiyor.

Logitech Pebble M350 mouse inceleme: Minimalist yapıda, performanslı ve çok sessiz

Mouse’umuzun tuşlarına baktığımızda, toplamda 3 tuş olduğunu görüyoruz. İki büyük tuş ve bir de tekerin tuş fonksiyonu. Hepsi de gerçekten tok basış hissine sahip ve çok sessiz çalışıyor.

Mekanik kaydırma tekerleğinin geniş tasarımlı olarak hazırlanması da parmağınızın rahat oturması ve sağlam kontrol açısından güzel düşünülmüş.

Ürün, 1000 dpi değerinde gelişmiş bir sensörle geliyor. Gayet akıcı deneyimler mümkün. Deneyimlerimiz esnasında ahşap zemin, kalın cam zemin, metal zemin gibi farklı zeminlerde yüksek performans elde edebildik. İster evinizde çalışıyor olun, ister ofisinizde, isterseniz de bir kafede. Çoğu zaman bir mousepad kullanmadan da rahatlıkla yol alabilirsiniz.

Ek olarak ürün, kablosuz olarak 10 metre mesafeye kadar sorunsuz çalışabiliyor. Şu an pandemi sürecinde olduğumuzu ve zamanımızın büyük kısmını evlerimizde geçirdiğimizi göz önüne alırsak, bu mouse’u yattığınız yatağınızın zemininde dahi kullanarak bir nevi yattığınız yerden işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Peki bu ürün, hangi sistemlerle uyumlu çalışıyor? Logitech Pebble M350, farklı sistemlere sunduğu destek tarafında da zengin bir ürün aslında. Cihaz, Windows, MacOS, iPadOS, ChromeOS, Android ve Linux desteği sunuyor.

Ve son olarak pil kullanım detaylarından da söz edelim. Ürünün bir adet AA pil ile çalıştığını ve ilk pilin mouse’un içinde kullanıcılara sunulduğunu belirtmiştik.

Logitech’in belirttiğine göre ürün, bu tek AA pil ile 18 aya kadar kullanım ömrü sunabiliyor. Tabii burada sizin kullanım alışkanlıklarınız neticesinde toplam kullanım süresinde farklılıklar yaşanabilir. Yine de, tek pille oldukça uzun süre kullanım detayı kulağa gayet hoş geliyor.

Cihazın kullanıma ara verildiğinde otomatikman uyku moduna geçiş yaptığını ve bu esnada pil tasarrufu gerçekleştirdiğini de ekleyelim.

Toparlamak gerekirse Logitech Pebble M350, minimalist yapıda, hafif ve kullanışlı bir mouse. Pek çok farklı cihazla, pek çok farklı zeminde kullanabilirsiniz. Özellikle yanınızda taşıdığınız laptop ve akıllı tablet gibi ürünleriniz için ideal cihazlardan bir tanesi diyebiliriz. Oldukça sessiz çalışması ve uzun pil ömrü sunması da ayrıca beğenimizi kazanan detayları.

Tapo L530E LED ampul ile ev ya da ofisinizin havasını değiştirebilirsiniz!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir