Harmony OS, 70 milyon kullanıcıya ulaştı!

Harmony OS, 70 milyon kullanıcıya ulaştı!

Huawei, Harmony OS adı altında kendi mobil işletim sistemini dünyaya tanıttı. Haziran ayında, şirket CEO’su 100 modelin mobil işletim sistemini alacağına söz vermişti. Çin medyasına göre bu dönüm noktası hemen köşede. İşte detaylar.

Bugün, şirket 70 milyon cihazın Harmony OS işletim sistemine geçişini kutladı. Raporlar ayrıca “neredeyse” 100 modelin güncelleme için uygun olduğunu iddia ediyor. Kullanıcılar Nisan ayından bu yana HarmonyOS’a geçmeye başladılar, ancak ilk büyük parti 2 Haziran’da yapıldı. Harmony OS dağıtımında elde edilen 70 milyona üç aydan kısa bir sürede ulaşıldı. İşletim sistemini öncelikle Çin’deki Huawei ve Honor cihazları almaya başladı. işletim sistemi dünya çapında mevcut, ancak yalnızca az sayıda cihazda kullanılabiliyor.

Harmony OS, 70 milyon kullanıcıya ulaştı!

Şirket hız kesmeden yeni mobil işletim sistemini dağıtmaya devam ediyor. Partiye katılmak için sırada daha fazla cihaz mevcut. Bu sıra 2016’da tanıtılan Mate 9 serisine kadar uzanıyor. Huawei ayrıca kullanıcıların diğer telefon üreticilerine geçmesini engellemek için elinden gelen her şeyi yapıyor. Şirket, depolama alanının fiziksel olarak yükseltilmesi gibi seçenekler sunuyor. Tabi ki uygun fiyat karşılığında. Yeni işletim sistemiyle Huawei gerçekten başarı elde etmiş görünüyor. Şirket ABD’nin tüm ambargolarına rağmen ayağa kalkmanın bir yolunu buldu. Şirket, bundan sonra da aynı şekilde başarılarını sürdürmeyi planlıyor. Harmony OS da bu başarıda büyük bir paya sahip.

Galaxy Z Flip 3 ve Z Fold 3 ‘Pil Koruma’ özelliğine sahip ilk Samsung telefonları


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir