Ana SayfaMobil UygulamalarLine, BlackBerry desteğini Temmuz'da sonlandırıyor

Line, BlackBerry desteğini Temmuz’da sonlandırıyor

Popüler çoklu platform mesajlaşma uygulaması Line, BlackBerry desteğini Temmuz’da sonlandırıyor. Uygulama bazı platfomlara da desteğini kesecek.

Popüler çoklu platform mesajlaşma uygulaması Line, yaptığı açıklama ile BlackBerry cihazlarından ve bazı platformlardan desteğini keseceğini açıkladı. Dünya genelinde 220 milyondan fazla kullanıcısı olan uygulama, bu platfomları kullananları ilgilendirecek açıklamalarda bulundu. Line, BlackBerry desteğini Temmuz’da sonlandırıyor.

Line, BlackBerry, Firefox OS ve Nokia Asha desteğini 3 Temmuz 2017‘de keseceğini duyurdu. Uygulama, ayrıca Windows 8‘in mağazasından kaldırılacak. Açıklamada bahse konu olan platformlarda 27 Nisan’dan itibaren yeni hesap oluşturulamayacağı belirtildi.

Açıklamada, bu platformlarda Line uygulamasını kullanmaya devam eden kullanıcıların sohbetlerini kesmek istemiyorlarsa 3 Temmuz 2017’den önce, iOS ve Android gibi desteklenen başka bir platforma geçmeleri önerildi.

Line’nin BlackBerry, Firefox OS ve Nokia Asha desteğini kesme kararı mantıklı gibi görünüyor. Zira bu platformların sahipleri bile mobil pazarda tutunamadıkları için desteklerini kesmişlerdi. Bu ayrılığın zararı kimseye dokunmayacak gibi görünüyor.

Firefox OS ve Nokia Asha’dan ümit kesilmiş olsa da hâlâ şansını deneyen BlackBerry, belki de istediği çıkışı yapabilir. Bunu zaman gösterecek. Ancak yine de Line uygulamasını, belirtilen cihaz ve platformlarda kullanıyorsanız, destek kesilmeden önleminizi alsanız iyi olur.

Thor: Ragnarok için ilk fragman geldi

Oğuz Birkardeşler
Oğuz Birkardeşlerhttp://donanimgunlugu.com/
Oğuz, video editörlüğünün yanısıra teknoloji ve oyun haberleri de yazmaktadır. Hobileri arasında metal müzik dinlemek, oyun oynamak, fotoğraf ve video çekmek, aksiyon figürleri koleksiyonu yapmak vardır. En sevdiği oyun serileri; Resident Evil, Bioshock, Metal Gear Solid, Borderlands, Mass Effect, Battlefield, COD ve Far Cry.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting