Ana sayfa Haber LG TV olayında çıtayı yükseltiyor

LG TV olayında çıtayı yükseltiyor

LG OLED ve NanoCell TV’leri, derin öğrenme algoritmasıyla güçlendirilmiş yapay zeka destekli görüntü ve ses kalitesiyle TV pazarında çıtayı yükseltiyor.

LG Electronics (LG), ThinQ AI yapay zeka teknolojisine sahip 2019 model OLED ve NanoCell TV’leri ile TV pazarında yeni bir dönem başlatıyor. LG’nin yeni TV modelleri, yine LG tarafından geliştirilen ikinci nesil Alpha 9 ve Alpha 7 akıllı işlemciler ve derin öğrenme algoritmasının desteklediği yapay zeka teknolojisi ile geliştirilmiş üstün görüntü ve ses kalitesi sunuyor.

Yeni algoritma, TV’lerin kaynak içeriğini analiz ederek ortama uygun hale getirilmiş ses ve görüntü sağlıyor.

iPhone ve iPad’den TV’ye Direkt Görüntü Aktarımı

LG’nin yeni model OLED ve NanoCell TV’leri, Apple AirPlay 2 ve Apple HomeKit uygulamalarını da destekliyor. Kullanıcılar, 2019 model LG TV’leriyle iTunes ve diğer video uygulamalarından veya doğrudan Apple cihazlarından videoları TV’lerinde kolayca oynatabiliyorlar, Google Fotoğraflar ve Google Drive’a ulaşabiliyorlar.

Ayrıca, yeni nesil LG TV’lerde, kullanıcıların TV sesini uyumlu bir cihazda kablosuz olarak dinlemelerine ve müzik dinlemek için akıllı telefonu TV’ye bağlamasına olanak sağlayan iki yönlü Bluetooth özelliği de bulunuyor.

Ortam Koşullarına Göre Görüntü

LG’nin C9 ve E9 model OLED TV’lerinde bulunan ikinci nesil Alpha 9 akıllı işlemci, derin öğrenme algoritması ve geniş görsel bilgi veri tabanı erişimiyle görüntü ve ses kalitesini yükseltiyor. Alpha 9 akıllı işlemci görüntü kaynağını tanıyor ve görüntüyü optimize ediyor.

Akıllı işlemci, en uygun ekran parlaklığı seviyesini oluşturmak için ortamdaki koşullarla uyumlu şekilde ton eşleştirmesi yapıyor.

İşlemci, televizyonun ortam ışık sensörünü kullanarak ışığı ölçüyor, otomatik olarak parlaklığı ihtiyaç duyulan seviyeye getiriyor. Alpha 9 işlemci, gelişmiş yapay zeka teknolojisi ile, değişen parlaklık seviyelerinde HDR (Yüksek Dinamik Aralıklı) içeriği düzeltiyor.

Böylelikle, karanlık ve gölgeli sahneler bile, derinlikten ödün vermeden kolaylıkla görülebilir hale geliyor. LG OLED TV’ler en aydınlık koşullarda bile benzersiz bir HDR deneyimi sağlamak için Dolby Vision formatındaki içerikleri destekliyor.

LG TV

Ses Kalitesinde Üst Düzey Deneyim

LG’nin gelişmiş ses algoritması, iki kanal stereo’yu birleştirerek 5.1 çevresel sese benzer hale getiriyor. İkinci nesil Alpha 9 işlemci, içerik türüne göre ses ayarlaması yapıyor. Böylelikle, filmlerde ve televizyon programlarında sesin duyulması kolaylaşıyor, müzik içeriklerinde de canlı ve temiz bir ses duyuluyor. Kullanıcılar dilerlerse ses ayarını kendileri yapıyor, dilerlerse de TV’nin yapay zeka özelliği ses düzeyini ortama göre, ideal seviyede ayarlıyor. Ayrıca, yeni nesil LG TV’ler 360 derece ses deneyimi sağlayan Dolby Atmos teknolojisini de destekliyor.

2019 model OLED ve NanoCell TV modelleri HDMI 2.1 desteğinin eklenmesiyle spor ve aksiyon filmleri gibi hızlı aksiyon içeriğinin daha iyi görüntülenmesini sağlıyor. Gelişmiş Audio Return Channel (eARC) özelliği, ev sinema tutkunlarının HDMI bağlantısını sorunsuz bir şekilde kullanmalarını ve mevcut en yüksek kalitede ses deneyimi yaşamalarını sağlarken, Variable Refresh Rate (VRR) ve Latency Mode (ALLM) özellikleri sayesinde ise takılma olmadan oyun deneyimi elde ediliyor.

NanoCell TV ile Her Açıdan Saf ve Canlı Renkler

LG’nin en gelişmiş LED TV’si olan NanoCell TV, üstün görüntü kalitesi, saf ve canlı renkler, geniş izleme açısı ve minimum çerçeveli şık bir tasarım sunuyor. İzleyiciler, NanoCell TV’lerin IPS ekranları sayesinde, görüş açısı ayırt etmeden, evdeki her koltuktan üstün görüş açışına, canlı renk ve görüntü kalitesine sahip olabiliyorlar. NanoCell TV’ler donuk renkleri filtrelemek ve saflığı artırmak için temizleyici olarak çalışan nanopartiküller sayesinde saf renk üretiyor.

NanoCell TV, bir milyardan fazla rengi destekleyerek daha fazla titreşim ve netlik sunuyor. Ayrıca, LG NanoCell TV’lerde, daha derin siyah tonlarını, daha ayrıntılı görüntülemek amacıyla, ayrı ayrı Nano Siyah kontrol üniteleri bulunuyor. Tam sıra karartma özelliği ile kontrast korunuyor, ışık sızması en aza indiriliyor. Böylelikle en karanlık sahnelerde bile ideal görüntü sunuluyor. LG’nin yapay zeka destekli 2019 NanoCell TV serisi, 49 inç’ten 86 inç’e kadar farklı boyutlarıyla toplam 14 modelden oluşuyor.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Samsung Galaxy M30s ile özgürlük sizde!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, hem ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek hem de uygun fiyatıyla yüzünüzü güldürecek yeni bir akıllı telefonla, Galaxy M30s ile karşımızda. Şık tasarıma,...

Son Haberler