Ana SayfaDonanımLG Yeni OLED ve Ultra HD TV'leriyle Fark Yaratcak

LG Yeni OLED ve Ultra HD TV’leriyle Fark Yaratcak

CES 2013 Fuarı’nda konuşan LG Electronics Ev Eğlencesi Bölümü Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Havis Kwon, şirketinin yeni yıla ilişkin vizyonunu anlattı ve LG’nin yeni nesil televizyon pazarına liderlik etme iddiası hakkında bilgi verdi.
 
“2013, LG açısından yeni televizyon çağının başlangıcı anlamına geldiği için önemli bir yıl” diyen Kwon, “OLED TV ve Ultra HD TV gibi pazardaki oyunun çehresini değiştiren ürünlerimizle endüstri liderliği konusunda son derece güçlü stratejik bir konumda bulunuyoruz. Ultra HD TV’lerimizi rakiplerimizden önce ve OLED TV’lerimizi 2013’ün ilk çeyreğinde piyasaya sunarak hızın başarının kritik bileşeni olduğu bir pazarda liderliğimizi bir adım daha ileriye taşıyacağız” değerlendirmesini yaptı.
Dünya ilk olarak LG OLED TV’lerle tanışacak
Kwon, LG’nin 2013’ün ilk çeyreğinde Kuzey, Orta ve Güney Amerika, Avrupa ve Asya pazarlarına 55 inçlik OLED TV’lerini sürerek OLED TV pazarına ilk çıkan şirket olma avantajını kazanacağını söyledi. LG, tüketicilerin OLED teknolojisi ile LG arasında çok güçlü bir bağ olduğunu görmelerini sağlamak amacıyla OLED TV teknolojisine yönelik Ar-Ge ve yatırım harcamalarını artıracak. Ayrıca gelecek iki üç yıl boyunca en hızlı büyüyen segment olması beklenen alandaki konumunu güçlendirmek için LG Display ile üretim tekniklerinin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi konusundaki işbirliğine devam edecek.LG OLED TV
Yeni LG Ultra HD TV serileri pazarı yönlendiriyor
LG, Aralık ayında Türkiye’de satışa sunulan dünyanın ilk 84 inç’lik Ultra HD TV’sini tamamlayıcı bir şekilde farklı boyutlarda Ultra HD TV’ler çıkararak pazardaki konumunu daha da güçlendiriyor. LG, bu kapsamda CES 2013 fuarında yeni 55 ve 65 inçlik Ultra HD TV versiyonlarını tanıttı. Söz konusu ürünler aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 100’ü aşkın ülkede satılmaya başlayacak.
LG, 40’tan fazla ülkede tüketicilerin salonlarını süsleyen 84 inç’lik Ultra HD TV’leri ile yeni Ultra HD içeriklerin yaygınlaşmasında da önemli bir rol oynuyor. LG, fuarda Ultra HD içeriklerinin geliştirilmesi ve yayıncı kuruluşlarla işbirliği yapma konusundaki niyetini ifade etmek üzere Kore’nin bir numaralı yayıncısı KBS ile yürüttükleri çalışmalar hakkında da bilgi verdi.
Smart TV alanında farklılaştırılmış içerik ve hizmetlerle liderlik
LG, daha güçlü sezgisel kontrol fonksiyonları, gelişkin kullanıcı arabirimi ve tek dokunuşla çok sayıda cihaz arasında ortam paylaşımına imkan veren gelişkin SmartShare gibi bir dizi yeni özellik ile Smart TV profilini güçlendirmeye devam ediyor. Yeniden tasarlanan Sihirli Kumanda, kullanıcılara sesli komutlarla ya da televizyon ekranına işaret ederek ve sanki havada bilgisayar faresi kullanıyormuş gibi ekran üzerindeki imleci yönlendirerek Smart TV’lerini kolayca kontrol etme imkanı veriyor. LG’nin en yeni Smart TV’leri güçlendirilmiş merkezi işlem birimi (CPU) ve grafik işlemcileri sayesinde daha yumuşak kullanım deneyimi ve mükemmel görüntü kalitesi sağlıyor.
LG, daha kaliteli global Smart TV içerikleri ve farklılaştırılmış servisler sağlamak amacıyla yayıncı kuruluşlar, içerik sağlayıcıları ve bilgi teknolojisi şirketleri ile stratejik ortaklıklar geliştirmeye devam edecek. Dahası, Türkiye’deki LG müşterilerine mümkün olan en iyi Smart TV kullanıcı deneyimini sunmak amacıyla yerel premium içerik ve uygulamaları yaygınlaştırmayı planlıyor.
- Reklam -
Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting