Samsung tablet tanımını yeniden şekillendirecek

katlanabilir ekranlı samsung telefon

Ekran teknolojileriyle öne çıkan şirketlerden biri olan Samsung tablet tanımını yeniden şekillendirmeye hazırlanıyor.

Teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden biri olan Samsung, OLED ekran pazarının büyük bir bölümüne hükmediyor. Dolayısıyla ekran kökenli bir yenilik gelecekse Samsung’un başrolde olması çok büyük bir ihtimal diyebiliriz.

Güney Kore’den sızdırılan son bilgilere göre Samsung, pek çok yeni tasarım üzerinde çalışıyor. Bu yeni tasarımlardan birisi de yeni nesil tabletlere ait. Güney Koreli teknoloji devi tabletleri insanların daha kolay taşıyacakları bir boyuta düşürmeyi başardı. Bu yeni tasarım sayesinde artık tabletler de aynı akıllı telefonlar gibi cepte ya da çantada taşınabilecekler. Peki ama nasıl?

samsung tablet

Samsung tablet tasarımını kökten değiştiriyor

Yukarıdaki şekilde de görüldüğü üzere Samsung rulo şeklinde sarılan ekranlar üzerinde çalışıyor. Bu ekran mekanizması sayesinde tabletler de cebe sığacak bir boyuta indirgenmiş oluyor. Hatırlanacağı üzere daha önce LG de buna benzer bir ekran mekanizması üzerinde çalışıyor. Hangi şirketin bu projeyi hayata ilk olarak geçireceği ise şimdilik bir soru işareti.

Eğer Samsung gerçekten de böyle bir tableti satışa sunarsa pazardaki tüm dinamikleri değiştirebilir. Hatta daralmakta olan tablet pazarında önemli bir açılıma da zemin hazırlayabilir. Elbette her zaman olduğu gibi bu noktada fiyat unsurunun da önemli olduğunu hatırlatmak gerekiyor.

Yeni bir teknoloji, muhtemelen çok da uygun bir fiyat etiketine sahip olmayacaktır.

Oppo A53 5G fiyatı sonunda netleşti