Ana sayfa Akıllı Telefon LG G6 batarya performansı nasıl?

LG G6 batarya performansı nasıl?

Güney Koreli teknoloji devinin geçtiğimiz Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttığı yeni amiral gemisi LG G6 nasıl bir pil performansı sergiliyor? İşte detaylar.

Mobil dünyanın önde gelen mecralarından biri olan GSM Arena, LG’nin yeni amiral gemisi modelini masaya yatırdı. Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılan LG G6, tasarım ve özellikleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

3300 mAh gücündeki bataryası ile pil ömrü anlamında ortalamanın üzerinde bir performans sunması beklenen LG G6, tahmin edildiği üzere selefini geride bıraktı.

İlk olarak konuşma süresi bazında teste sokulan cihaz, tam şarjdan sıfıra 22 saat 30 dakikada indi. Yani diğer bir değişle, LG G6 tam şarjda iken kullanıcılarına 22 saat 30 dakikalık bir konuşma süresi sunuyor. Bu süre LG G5’te 17 saat 38 dakikaydı.

Konuşma Süresi

Bir diğer test ise artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmiş olan internet üzerine. G6’nın şarjı tam dolu durumdayken, 8 saat 31 dakika boyunda internette sörf yapabiliyorsunuz. Bu süre selefi LG G5’te 7 saat 35 dakikaydı.

web

Batarya testiyle ilgili olan son kriter ise video oynatma süresi. LG G6’nın beklenenin altında bir performans sergilediği tek yer burası diyebiliriz. Zira selefi G5 10 saat 21 dakikalık bir performans sergilerken, G6 ise 10 saat 27 dakikalık bir performans sergilemiş. Yani arada sadece 6 dakika var.

video playback

Sonuç olarak LG G6’nın ortalama bir batarya performansına sahip olduğunu söylemek mümkün. Yani ne çok kısa, ne çok uzun… Kararında bir batarya performansı.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Sony, bu telefonla çıkışa geçebilir: Sony Xperia 1 II (Mark 2)

Japon teknoloji devi Sony, bir zamanlar akıllı telefon pazarında fırtına gibi esiyordu. Firmanın Xperia markası, pek çok teknoloji sever tarafından saygıyla karşılanan bir markaydı....

Son Haberler