LG G6 Avrupa fiyatı ortaya çıktı

lg g6

Geçtiğimiz Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılan LG G6, Avrupa’da listelenmeye başlandı. İşte LG G6 Avrupa fiyatı hakkındaki detaylar.

Geçtiğimiz gün sonra eren Mobil Dünya Kongresi’nde en dikkat çeken telefonlardan birisi de LG’nin yeni amiral gemisi modeli G6’ydı. LG G6 şık tasarımı, full vision ekranı ve suya, toza dayanıklılığı ile ilgi odağı olmuştu. G6 için yapılan tek eleştiri ise telefonun Snapdragon 835 yerine Snapdragon 821 yonga seti ile geliştirilmiş olmasıydı.

Mobil Dünya Kongresi’nde LG G6 fiyatı 649 dolar olarak lanse edilmişti. Fakat geçtiğimiz gün Avrupa’da hizmet veren bazı perakende şirketleri LG G6’yı bu fiyatın çok daha üstünde bir etiketle ön siparişe sundu.

LG G6 Avrupa fiyatı şu an için ne olarak belli olmasa da, bazı perakende şirketleri telefonu 700 Euro’dan ön siparişe koymuş durumda. Oysaki telefonun fiyatının 550 Euro ile 600 Euro arasında olması bekleniliyordu.

Zira eğer bu perakende şirketlerinin LG G6 için biçtikleri fiyat aslını yansıtıyorsa, durumun biraz sıkıntılı olduğunu söylemek mümkün. Zira 700 Euro’luk bir telefonun ülkemize giriş fiyatı nereden baksanız 3000 TL’yi bulacaktır. Oysa geçtiğimiz senenin amiral gemisi modeli LG G5, şu aralar internet üzerinde 1500 TL dolaylarında satılmakta.

İki nesil arasında bu kadar uçuk bir farklın olması biraz absürt görünüyor. LG G6 için 2000-2500 TL arasındaki bir fiyat kabul edilebilir olacaktır. Fakat üzeri için aynı şeyi söylemek mümkün değil.