Lenova’dan iki ekranlı yeni dizüstü bilgisayar

Lenovo bir sonraki Legion oyun telefonu bu baharda geliyor!

Dizüstü bilgisayar dünyasının önemli isimlerinden biri olan Lenovo, CES 2022’de oldukça ilginç bir model tanıttı.

Lenova’dan iki ekranlı yeni dizüstü bilgisayar! CES 2022’nin yankıları devam ederken, birbirinden ilginç ve yenilikçi teknolojileri incelemeye devam ediyoruz. Dizüstü bilgisayar dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Lenovo tarafından tanıtılan Lenovo ThinkBook Plus, alışılmışın dışında bir tasarıma sahip.

Lenovo tarafından tanıtılan bu yeni bilgisayarın, gövde kısmında ikinci bir ekran daha bulunuyor. 17.3 inç 3K IPS ana ekrana ilave olarak 8 inç 1280×800 piksel LCD ekran özelliklerine sahip olan bu ikinci ekranla birlikte Lenovo, kullanıcıların aynı anda hem tablet hem de bilgisayar gereksinimi içeren işlerini tek bilgisayardan yapmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.

lenovo

Lenova’dan iki ekranlı yeni dizüstü bilgisayar

“Şelale” tasarım adı verilen bu yeni modelde, ikinci ekran ana ekrana bağımlı olarak çalışıyor ve ekrandaki belli başlı bazı görüntüler aşağıya yani ikinci ekrana kaydırılabiliyor. Bu süreci iyi bir şekilde yönetebilmek için ilave uygulamalarla desteklenen bu yeni ekran maalesef ana ekrandan tamamen bağımsız bir şekilde çalışmıyor.

Yeniden Lenovo ThinkBook Plus‘a dönecek olursak, bu bilgisayarda 17.3 inçlik bir ekranın bulunduğunu söylemiştik. 12. nesil intel işlemciyle desteklenen cihazda ayrıca 32GB’a kadar DDR5 RAM bulunuyor. Windows 11 işletim sistemi ile piyasaya sürülecek olan bilgisayarın başlangıç fiyatı ise 1.399$ olarak belirlendi.

Bakalım Lenovo’nun bu tasarımı dizüstü bilgisayar dünyasında kabul görerek geliştirilen bir özellik mi olacak yoksa tek seferlik bir macera olarak mı akıllarda kalacak.

Kazakistan olayları global ekonomiyi etkiledi