Ana SayfaGenelKingston 2021'de SSD dağıtımında lider oldu

Kingston 2021’de SSD dağıtımında lider oldu

Kingston, 2021’in 4. Çeyreğinde de ilk sırada yer alarak büyümesini sürdürdü.

 Bellek ürünleri ve teknoloji çözümlerinde dünya lideri olan Kingston , kanal üzerinden sunduğu adet bazında SSD pazar payında 2021’i ilk sırada kapattığını duyurdu. Müşteri, işletme ve OEM sektörlerinde devam eden büyüme sayesinde 2021’in 4. çeyreğine kadar SSD’lere talep yüksek oldu. Ekim ayında Kingston, iki yeni yüksek performans odaklı standart kullanıcı ürünü olan M.2 NVMe PCIe Gen 4 SSD, KC3000 ve Kingston FURY Renegade’i piyasaya sürerek portföyünü genişletti.

Kingston

Analiz şirketi TRENDFOCUS’un paylaştığı pazar payı verileri, Kingston’ı adette %22,2’lik pazar payı ve 2021’in tamamında sevk edilen 22,3 milyon standart SSD’si ile kanaldaki bir numaralı standart SSD satıcısı olarak gösterdi. Sadece 4. çeyrekte Kingston’ın müşteri SSD pazar payı, devam eden bileşen eksikliklerine rağmen kanalda sağlıklı bir yıllık büyüme sergileyerek %26,8’e yükseldi. TRENDFOCUS’a göre, 2021’de toplam standart SSD ürünleri yıllık bazda %12,4 arttı. Dizüstü bilgisayarların oranı aynı dönemde %12’ye çıktı. Performans, boyut ve azalan güç tüketimi nedeniyle masasüstü bilgisayarlarda da SSD kullanımı hızlı bir şekilde artıyor. Kingston, sürekli değişen ihtiyaçlara ve piyasa koşullarına uyum sağlamak için tedarikçileri, iş ortakları ve müşterileriyle yakın çalışarak rekabet avantajını koruyor.

TRENDFOCUS Başkan Yardımcısı Don Jeanette, “2021’de toplam bilgisayar sevkiyatlarında yaklaşık %9’luk bir artış gözlemledik. Bu, 2014’ten bu yana sevk edilen en yüksek hacim oldu. PC’lerde de daha güçlü modellerin de tercih edilmesiyle, dizüstü bilgisayarlarda zaten yüksek olan SSD kullanım oranını daha da güçlendirdi ve büyüme fırsatlarını artırmaya devam etti” dedi.

Kingston SSD İş Birimi Müdürü Keith Schimmenti de şu yorumda bulundu: “2021 yılı araştırma bulguları Kingston’ın SSD pazarındaki yükselen konumunu doğruluyor.  Bu yıl 35’inci yıl dönümünü kutlayan Kingston, yüksek performanslı depolama çözümlerinin tutarlı ve güvenilir bir üreticisi haline geldi. Geçtiğimiz on yılda dizüstü bilgisayarlar ve masaüstü bilgisayarlar için optimize edilmiş farklı NVMe çözümlerinin yanı sıra güçlü SATA ürünleriyle ürün portföyümüzü zenginleştirmeye devam ettik. Bu başarıya ulaşmak için bütün bir ekibin katkısı gerekiyor. Başarımızı tedarikçilerimiz, iş ortaklarımız ve bizi tercih eden tüketicilerimizle paylaşıyor ve kendilerine teşekkür ediyoruz.”

Google Dokümanlar kullanışlı bir özellik alıyor

Ecevit BIKTIM
Ecevit BIKTIMhttp://www.donanimgunlugu.com
Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting