Keenetic Extra DSL ile kablosuz internet deneyiminizi geliştirin

kablo1

2010 yılında Hong Kong’ta kurulan Keenetic firması, geçtiğimiz günlerde Türkiye pazarına da giriş yaptı. Firma, ürettiği ürünlerde hem üst seviye özellikler hem farklı seçenekler hem de fiyat unsuruyla rakiplerinden ayrılmayı hedefliyor. Tabii nelerin yaşanacağını önümüzdeki günlerde birlikte görme şansımız olacak. Bu videomuzda ise, Keenetic’in güncel ürünlerinden olan Keenetic Extra DSL’den söz edeceğiz. Eviniz ya da ofisindeki Wi-Fi ağını daha güçlü bir hale getirebilirsiniz.

Keenetic Extra DSL ile kablosuz internet deneyiminizi geliştirin

Keenetic Extra DSL’in kutusunun üzerinde pek çok Türkçe ifade yer alıyor. Ürünün özellikleri ve ihtiyaçlarınıza yönelik hazırlanan detaylara göz atmanızda fayda var. Kutuyu açtığımızda ise, ürünün kendisi, güç adaptörü, kablolar, kurulum kılavuzu ve diğer detaylarla karşılaşıyoruz.

Extra DSL’in ilk bakışta dikkat çeken tarafını, 4 antenli sistemi oluşturuyor. Bu antenleri istediğiniz gibi konumlandırabiliyorsunuz, ancak özellikle dik pozisyonda kullanılmaları tavsiye ediliyor.

Ürünün arka kısmında bağlantı portları yer alırken, sağ yan tarafında da USB 2.0 portu ve bir de arayüz üzerinden ayarlama yapabileceğiniz fonksiyon tuşu yer alıyor. Örnek vermek gerekirse, bu tuşu cihazı açıp kapatmak için de kullanabilirsiniz.

5GHz ve 2.4GHz dual bant desteği sayesinde aynı anda birden fazla cihazın üst seviye internet hızı alabildiği ve bu esnada 4K videolar, güçlü grafiklere sahip online oyunlar ve benzeri işlemlerin rahatlıkla gerçekleştirilebileceği bir cihazdan söz ediyoruz.

Keenetic Extra DSL ile kablosuz internet deneyiminizi geliştirin

Keenetic Extra DSL sayesinde eviniz ya da ofisinizin hemen her noktasında performanslı bir internet deneyimi yaşayabilir, bir yandan işlerinizi hızlıca hallederken bir yandan da eğlenceli aktivitelerinizi kesintisiz sürdürebilirsiniz.

Yetkililerin üzerinde durduğu konulardan bir tanesi, akıllı anten sistemiydi. Bu sistem sayesinde, etraftaki sinyaller analiz edilerek antenlerin en güçlü sinyale odaklanarak çalışması mümkün. Böylece her daim en yüksek internet hızı mümkün.

Ürünü eviniz ya da ofisinizde uygun bir noktaya yerleştirdikten sonra antenleri de dik konuma getirerek kullandığınızda, kör noktaların büyük kısmına elveda diyebilirsiniz.
Yetkililer, Türkiye pazarına yeni giriş yapan bir ürün için pek çok kullanıcının dikkat ettiği iki konuyu es geçmemiş. Bunlar, Türkçe dil desteği ve anlaşılabilir arayüz. Bu sayede, ürünü aktif hale getirdikten sonra ister internet tarayıcısı üzerinden, isterseniz de ürünün resmi ve ücretsiz mobil uygulaması üzerinden hızlı kurulum gerçekleştirebiliyorsunuz.

Keenetic Extra DSL ile kablosuz internet deneyiminizi geliştirin

Kullanışlı arayüz ve uygulama demişken, Keenetic’in üzerinde durduğu konular arasında stabil ağ kurulumundan, belirlenen sitelerde reklam engellemeye, çocuklara yönelik güvenlik önlemlerinden evinize ya da ofisinize gelen misafirleriniz için hazırlayacağınız misafir ağına kadar pek çok seçenek var. İsterseniz bulut tabanlı sistemi, uygulama aracılığıyla nerede olursanız olun yönetebilirsiniz. Tabii güvenlik de oldukça önemli ve kısa aralıklarla güvenlik güncellemelerinin geleceği bu sayede son tehlikelere karşı da kullanıcıların korunacağı belirtiliyor.

Adata SD600Q External SSD. Ekonomik ve hızlı depolama çözümü


Keenetic Extra DSL ile kablosuz internet deneyiminizi geliştirin” için bir yorum

  1. evimde kullanmaya başladığım günden beri internet ve kablosuz sinyal ile ilgili yaşadığım bütün sorunları çözdü tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir