Keenetic Lite ile evinizi ofise çevirin ve işlemlerinizi kolaylıkla halledin!

Keenetic Lite, uygun fiyatı ve güzel özellikleriyle evinizi ofis ortamına dönüştürebilir, aynı anda pek çok cihaza performanslı bağlantı sunabilir.

Şu sıralar gerek dünyamız, gerekse de ülkemiz, zor bir süreçten geçiyoruz. Küresel boyuta ulaşan bir virüse karşı çok dikkatli olmamız, her şeyden önce kişisel hijyen ve kişisel alanımızı korumamız gerekiyor.

Tabii konu sağlık olunca, pek çok önlem de arka arkaya geliyor. Evde kalmak ve acil olmadıkça dışarı hiç çıkmamak gibi. Bu durumda şirketler de faaliyetlerini çalışanları aracılığıyla evlerden sürdürebilmek için yeni yöntemler geliştiriyor. İşte burada da bilgisayarlar ve internet kullanımının önemi çıkıyor ortaya.

İnternet, belki de hiç olmadığı kadar önemli şu günlerde. Öyle ki, yaşanan yoğun kullanımlar sebebiyle pek çok Avrupa ülkesinde internet altyapısı için çeşitli düzenlemeler ve bazı da geçici kısıtlamalar mevcut. Örneğin, yüksek çözünürlüklü videolar bir süreliğine devre dışı kalıyor.

Keenetic Lite ile evinizi ofise çevirin ve işlemlerinizi kolaylıkla halledin!

Çoğumuz işlerimizi evlerimizden gerçekleştiriyoruz. Peki ya okula gidenler? Onlar da uzaktan eğitim sürecine tabii tutuluyor. Süreçlerin sorunsuz devam edebilmesindeki temel taşlardan birini de internet bağlantısı oluşturuyor. Eh, dedik ya internet çok önemli diye. O vakit sahip olduğumuz bağlantı hızını evlerimiz ya da ofislerimizde en iyi şekilde kullanabilmek için router’lardan yardım alabiliriz. Örneğin Keenetic’in ürettiği Keenetic Lite N300 Router, oldukça iyi bir çözüm.

Öncelikle Keenetic’ten biraz bahsetmemiz gerekirse, bünyesinde daha önce de kablosuz iletişim teknolojileri üzerine çalışmalar yapan pek çok kıdemli ismi barındırıyor ve yakın zamanda Türkiye pazarına giriş yaptı. Firma, diğer firmalardan farkları olarak “uygun fiyata yüksek performans ve kolay kullanılabilirlik” gibi unsurları ön plana çıkarıyor, ki zaten yakın dönemde biz de pek çok Keenetic cihazını denemiş, detayları sizlerle paylaşmıştık.

Keenetic Lite ise, adından da anlaşılacağı üzere üst seviye modellerden bazı özelliklerin kırpılması ile ortaya çıkan ve dolayısıyla daha uygun fiyata, pek çok ev kullanıcısı için uygun niteliklere sahip bir ürün.

Ürünün kutusuna baktığımızda, diğer Keenetic ürünlerinin kutularına benzer bir tasarımda olduğunu görüyoruz. Hem ön hem de arka kısmında pek çok Türkçe detay var. Kutuyu açtığımızda ise, cihazın kendisi, garanti belgesi ve  diğer detaylarla karşılaşıyoruz. Şunu belirtmemizde fayda var. Ürün, elektrik kullanımında tasarruflu davranırken dengesiz akımlara karşı da korunaklı bir yapıda geliyor.

Keenetic Lite ile evinizi ofise çevirin ve işlemlerinizi kolaylıkla halledin!

Peki Keenetic Lite’ın tasarım hatları nasıl diye soracak olursanız, bu ürün de tıpkı diğer Keenetic ürünleriyle benzer tasarım hatlarına sahip. Şık bir görünüşte. İster bir masada konumlandırın, isterseniz de duvara asın, seçim size kalmış.

Ürün, yüksek hassasiyetli antenlere sahip ve bu antenlerin açılarını ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıca, router, access point, istemci ve kablosuz genişletici olmak üzere 4 farklı çalışma modu bulunuyor.

Peki bu ürünün kurulumunu nasıl yapacağız. Eskiden internet ve kablosuz ağ ayarları, modem ve router gibi cihazlar pek çok kullanıcıyı korkutur, “Eyvah, kurulumu yapamayacağım, şimdi var olan ayarları da bozacağım” gibi endişelere yol açardı. Keenetic ürünlerinin en güzel taraflarından bir tanesini kolay kurulum ve kullanımı oluşturuyor.

Cihazı güce takıp, ardından da kablo bağlantılarını gerçekleştirdikten sonra, ister web arayüzünden, isterseniz de ücretsiz uygulaması Keenetic App üzerinden kuruluma başlayabilirsiniz. Uygulama, hem Android hem de iOS için ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Zaten cihazın altına baktığınızda, hem QR kod hem de diğer detayları göreceksiniz. Örneğin, telefonunuzun kamerası aracılığıyla kodu okutabilir ve hemen kuruluma başlayabilirsiniz. Karşısına gelen detaylar Türkçe ve arayüz de basit olduğu için ilerlemeniz gayet kolay. Sadece birkaç dakika içinde kurulumu tamamlayabilir, sonrasında cihazınızı kendi istekleriniz doğrultusunda özelleştirebilirsiniz.

Keenetic Lite, 575MHz işlemciye ve 64MB RAM’e sahip. Ürün, 100MB’te size 5 tane ethernet portu sunuyor. 2.4Ghz Wi-Fi ağı sunduğu için de saniyede 300MB’e kadar hızda bağlantı kurmanız mümkün.

Keenetic Lite ile evinizi ofise çevirin ve işlemlerinizi kolaylıkla halledin!

Kablosuz güvenlik standardı WPA3’e destek veren ürün,  aynı zamanda internetten gelebilecek saldırılara karşı da güvenlik önlemleri barındırıyor. İsterseniz reklamları da engelleyebilir, misafir ağı oluşturabilir ve ebeveyn kontrol sistemini de devreye sokabilirsiniz. Böylece ağınıza hangi cihazlar bağlı, ne kadar hız kullanabilirler, hangi saatlerde hangi sitelere erişmişler ve neler indirmişler, bu gibi detayları rahatlıkla takip edebilirsiniz. Zira tekrar etmek gerekirse, Keenetic’in bulut tabanlı sisteminin arayüzünün kullanımı gerçekten çok kolay.

Keenetic Lite, ev ya da ofisinzde bağlantı performansının düştüğü, ölü noktalar olarak da nitelendirilen bölgeleri ortadan kaldırmak için iyi bir çözüm. Birden fazla cihazın aynı anda kullanıldığı anlarda bile performans düşüşleriyle karşılaşmıyorsunuz. Ayrıca, router ve istemci gibi farklı çalışma modları olduğunu ve bu sayede daha fazla imkân sunduğunu da tekrar etmekte fayda var.

Keenetic Lite N300, 300Mbps Mesh özelliğini de kullanabileceğiniz uygun fiyatlı bir model. Bildiğiniz gibi Mesh sistemler, geleneksel menzil genişleticilere kıyasla daha kolay kullanım sunar ve daha iyi performans verir. Bir örnekle açıklamak gerekirse, diyelim ki eviniz ya da ofisinzde Keenetic Omni DSL cihazınız var ve buna ek olarak Keenetic Lite’ı da kullanarak Mesh sistemini oluşturdunuz. Böylece eviniz ya da ofisinizde hangi bölgeye giderseniz gidin, cihazlar arası değişim için kısa süreli bağlantı kesintileri ve tekrar bağlanma süreçi gibi sıkıcı detaylar olmuyor. Tek bir büyük ağda, kesintisiz olarak kullanımı sürdürebiliyorsunuz.

Tiktok üzerinden Coronavirus uyarısı geldi! Neler yapmalıyız?

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin