Ana sayfa Akıllı Telefon Katlanabilir Samsung cihazlar önümüzdeki yıl geliyor!

Katlanabilir Samsung cihazlar önümüzdeki yıl geliyor!

Uzun bir aradan sonra katlanabilir Samsung telefonla ilgili iddialar yeniden canlandı. Geçmişi 2013 yılına kadar uzanan bu konsept sonunda gerçeğe dönüşebilir.

Samsung ile ilgili olarak geçtiğimiz yıllarda ortaya atılan katlanabilir telefon konsepti tekrar gündemde. Geçtiğimiz günlerde yeniden dillendirilen bu söylentiler şimdi bir tarih işaret ediyor. Kıvrımlı ekranlı telefon konusunda beklentileri fazlasıyla karşılayan Samsung şimdi katlanabilir telefon üretebilir.

Katlanabilir Samsung telefon ne zaman üretilecek?

Katlanabilir yapıda ekrandan uzun süredir gündemde olsa da ilk gerçekçi konsept 015 yılında karşımıza çıkmıştı. Esnek OLED paneller, IFA 2015’te ilk defa sergilenmişti. Dolayısıyla mobil dünyada yeni bir kapı aralandı. Katlanabilir cihazlar gerçek olabilir. Yeni iddia ETNews tarafından ortaya atıldı.

Eğer iddialar doğruysa, Samsung 2017 yılında 7 inç büyüklükte bir tablet bilgisayar ile karşımıza çıkacak. Bu tablet bilgisayarın en büyük özelliği ortadan ikiye katlanabilmesi olacak. Söz konusu tableti 5 inç büyüklükteki bir akıllı telefon takip edecek ve bu cihaz da kaylanabilecek.

Geçtiğimiz Ocak ayında Samsung’un ekran departmanından Lee Chang-hoon, katlanabilir, esnek OLED panellerin planlar kapsamında olduğunu dile geitrmişti. ETNews ise bu cihazların 2017 yılında karşımıza çıkacağını iddia ediyor.

Söz konusu cihazlar ortadan ikiye katlanacak ve bu mekanizma mıknatıslar yardımıyla desteklenecek. Yani konsept hem yazılım hem de donanım tarafında çok sayıda yenilik içerecek. Özellikle tablet tarafında böyle bir konsepte geçiş yapılması, Samsung için önemli bir adım olacaktır. Son yıllarda kaybedilen pazar payı bu şekilde tekrar artırılabilir.

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom 4.5G fiyatları!

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Sony, bu telefonla çıkışa geçebilir: Sony Xperia 1 II (Mark 2)

Japon teknoloji devi Sony, bir zamanlar akıllı telefon pazarında fırtına gibi esiyordu. Firmanın Xperia markası, pek çok teknoloji sever tarafından saygıyla karşılanan bir markaydı....

Son Haberler