Kablosuz elektrikli araç şarj alanında önemli bir adım atıyor

CharIN kablosuz

CharIN; Siemens AG, WiTricity ve MAHLE öncülüğünde Kablosuz Güç Aktarımı Geliştirme Ekibi’ni kurdu. Ekip, elektrikli araçlar için kablosuz şarj çözümlerinin dünya çapında benimsenmesini ve standartlaştırılmasını teşvik ederek sorunsuz bir kablosuz şarj deneyimi sağlamayı amaçlıyor.

Sektör uzmanlarının katılımına açık olan bu geliştirme ekibi, faaliyetlerine Eylül ayında başlayacak.

Kablosuz Güç Aktarımı Geliştirme Ekibi’nin kuruluşu, elektrikli araçlar için sorunsuz WiFi şarj çözümleri sağlanması ihtiyacına dayanıyor. Bu alandaki boşluklar, araç orijinal ekipman üreticileri (OEM) için zorluklar teşkil ederken, kablosuz şarjın hızla benimsenmesine de engel oluşturuyor. Siemens AG, WiTricity ve MAHLE öncülüğünde kurulan CharIN Geliştirme Ekibi, bu boşlukları zamanında kapatarak WiFi güç aktarma teknolojisinin gelişen elektrikli mobilite ekosistemine başarılı şekilde entegre edilmesini ve etkili şekilde kullanılmasını sağlamayı amaçlıyor.

CharIN kablosuz

CharIN Ekibi, statik 11 kW şarj sistemine odaklanarak araçların şarj edilmesine yönelik WiFi güç aktarımı (WPT) teknolojisindeki standartların uyumlaştırılması için aktif olarak çalışacak. CharIN Ekibi, mevcut WPT standartlarındaki boşlukları gidererek kesintisiz, verimli ve evrensel WiFi şarj çözümleri için bir temel oluşturmayı hedefliyor. WiFi şarjın kullanılabileceği durumların belirlenmesi, bu teknolojinin çeşitli elektrikli araç platformlarına entegrasyonunda çok önemli bir rol oynayacak.

CharIN Ekibi, birlikte çalışma prensiplerine yönelik titiz test prosedürleri ve sertifikasyon yönergeleri tanımlayarak, WiFi şarj çözümlerinin güvenilir, verimli ve farklı platformlarla uyumlu olmasını sağlamayı amaçlıyor. CharIN Ekibi, ayrıca,WiFi güç aktarımıyla ilgili teknolojilerin bir arada çalışmasının sağlanmasına odaklanacak ve elektrikli araç şarjının geleceği için uyumlu bir ekosistemin gelişimini teşvik edecek.

Mortal Kombat 1 oyuncuları Megan Fox’tan şikayetçi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir