AMD EPYC 8004 : Bulut hizmetleri için üretildi

EPYC 8004

Bulut, Intelligent Edge ve Telco için üretilen yeni AMD EPYC 8004 işlemciler, Dell Technologies, Ericsson, Lenovo, Supermicro gibi büyük firmalar tarafından desteklenirken Microsoft Azure Stack HCI için onaylanan optimize edilmiş, tek soketli bir pakette olağanüstü enerji verimliliği ve güçlü performans sunuyor.

AMD iş yüküne göre optimize edilmiş işlemcilerden oluşan 4. Nesil AMD EPYC CPU ailesini tamamlayan yeni AMD EPYC  8004 Serisi işlemcilerin satışa sunulduğunu duyurdu. Bu yeni işlemciler, “Zen 4c” çekirdeğini amaca yönelik bir işlemciye dönüştürerek donanım sağlayıcılara perakende, üretim ve telekomünikasyon gibi Intelligent Edge bulut hizmetleri konusunda güçlü bir performans sağlıyor. Ayrıca depolama ve diğer işlemleri için, veri merkezine kadar uygulamalara güç verebilecek enerji tasarruflu ve farklılaştırılmış platformlar oluşturmasına olanak tanıyor.

 EPYC 8004

Geleneksel Veri Merkezleri için Verimlilik ve Yüksek Performans

AMD EPYC 8004 serisi işlemciler, 4. Nesil EPYC ailesinin lider performansını ve verimliliğini, güçlü performans arayan ancak aynı zamanda enerji verimliliği, platform yoğunluğu ve sessiz çalışma gibi önemli gereksinimleri olan pazarlara taşıyor. AMD EPYC 8004 serisi işlemcilerle müşteriler ve iş ortakları şunları bekleyebilir:

  • Intelligent Edge için Mükemmel Enerji Verimliliği: Verimli “Zen 4c” çekirdeği ve kolaylaştırılmış bellek ve G/Ç özellikleri sunan yeni SP6 soketini kullanan EPYC 8004 serisi işlemci, rakiplerinin en üst ağ modeline kıyasla sistem watt’ı başına 2 kata kadar daha iyi SPECpower® performansı sağlayabilir.

 

  • Dengeli Performans: Alan ve altyapı kısıtlı ortamlar için watt başına en yüksek performansı talep eden bir sektörde, AMD EPYC 8004 serisi işlemciler uçta ihtiyaç duyulan dengeli performansı ve mükemmel enerji verimliliğini sunar. Bir video kodlama iş yükünde EPYC 8534P, rakibin benzer ağ ürününe kıyasla 2,4 kata kadar daha fazla toplam kare/saat/sistem watt sağlar. Bir IoT Edge ağ geçidi iş yükünde, sekiz çekirdekli EPYC 8024P ile çalışan bir sunucu, rakibin sekiz çekirdekli işlemcisine kıyasla 8kW raf başına ~1,8 kat daha fazla toplam verim performansı sağlayabilir.

 

  • Intelligent Edge Dağıtımları için Tasarrufu Optimize Etme: Intelligent Edge dağıtımları, bir veri merkezinde beklendiği gibi daha küçük sunucu düğümlerine odaklanır. Bir, üç veya 10 sunucudan oluşan bir Intelligent Edge dağıtımında, AMD EPYC 8004 serisi işlemci tabanlı bir sunucunun enerji verimliliği, rakiplerine kıyasla, daha iyi çekirdek yoğunluğu ve daha fazla iş hacmi ile müşterilere beş yıllık bir süre içinde enerji maliyetlerinde binlerce dolar tasarruf sağlayabilir.

EPYC 8004

Sağlam ve Yenilikçi Bir Ekosistem

Ayrıca, çok sayıda OEM ve iş ortağı, AMD EPYC 8004 serisi işlemcinin güç ve sıcaklık ihtiyaçları için geniş bir çalışma aralığından tam olarak yararlanan, yoğun veri merkezlerinden şehir telekom binalarına ve fabrika zeminleri gibi aşırı fiziksel ortamlara kadar dağıtımları destekleyen bir dizi benzersiz sistem ve çözümü tanıttı.

Dell Technologies, Dell PowerEdge C6615 sunucusunu piyasaya sürdü. Bu sistemin verimli form faktörü, konteynerler ve mikro hizmetler gibi iş yüklerini ölçeklendirmek için düşük TCO ile yüksek performansı optimize ediyor.

Aprilia RS 457 : A2 Ehliyetle Kullanılabilecek En Yüksek Güç-Ağırlık Oranı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir