Judge Eyes: Shinigami no Yuigon satışları kokain yüzünden durduruldu!

Judge Eyes: Shinigami no Yuigon

Judge Eyes: Shinigami no Yuigon satışları kokain yüzünden durduruldu. Kyohei Hamur isimli karakteri seslendiren Pierre Taki’nin kokain bulundurmak ve kullanmaktan dolayı tutuklanması oyunun satışlarının durdurulmasına neden oldu.

Japonya’dan dünyaya örnek olacak bir hareket daha geldi. 2018 yılında Yakuza’nın yapımcıları tarafından PlayStation 4 için geliştirilen Judge Eyes: Shinigami no Yuigon oyununun bugün satışları durduruldu. Hem dijital hem de fiziki kopyalarının satışını durduran SEGA, gerekçe olarak kokaini gösterdi.

Judge Eyes: Shinigami no Yuigon çöpe atıldı!

Judge Eyes Shinigami no Yuigon‘da Kyohei Hamur isimli karakteri seslendiren Pierre Taki, geçtiğimiz gün kokain bulundurmak ve kullanmaktan dolayı yakalanmıştı.

Bu olayın ortaya çıkmasının ardından SEGA aldığı karar ile oyunun satışlarını durdurdu. Hatta SEGA, oyun ile sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları duyuruları da sileceğini açıkladı.

Ninja Apex Legends için 1 milyon dolar mı aldı?

Yani SEGA oyunda seslendirme sanatçısının kokain kullanmasından dolayı tüm oyunu çöpe atacak. Bu hareketin tüm dünyaya örnek olması gerektiğini düşünüyorum.

Evet Judge Eyes Shinigami no Yuigon çok ses getiren bir yapım değildi. Ancak yine de firma bu oyundan para kazanıyordu. Seslendirme sanatçısının yaptığı hatadan dolayı tüm oyunu çöpe atan SEGA’ya tebriklerimi sunuyorum.

Judge Eyes: Shinigami no Yuigon


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin