JBL yeni Authentics markalı akıllı hoparlörlerini tanıttı

jj5

Ses aksesuarları üreticisi JBL, hem Alexa hem de Google Assistant desteğine sahip yeni akıllı hoparlörlerini tanıttı. Yeni JBL Authentics markalı akıllı hoparlörler, Harman’ın iki Sesli Asistanı aynı anda destekleyen ilk akıllı hoparlörleri olarak dikkat çekiyor.

Yeni JBL retro tarzı akıllı hoparlörler, JBL’nin IFA 2023 Berlin’de duyurduğu etkileyici ürünlerin bir parçası olarak göze çarpmıştı. Authentics 200, taşınabilir Authentics 300 ve Authentics 500’ün fiyatı 329,99 ile 699,99 dolar arasında değişiyor. Asistanlardan herhangi birini aralıklı olarak hiçbir aksaklık yaşamadan kullanabiliyorsunuz ve bu dikkat çekici. En yeni Sonos hoparlörlerinin bu çift sesli asistan desteğine sahip olmadığı belirtiliyor.

JBL

Authentics akıllı hoparlörlerde Google Asistan ve Amazon’un Alexa entegrasyonu dikkat çekiyor. Google ve Amazon’un gidişatı sert bir rekabetten geçiyor. Dolayısıyla yeni konuşmacılar, her iki teknoloji devinin önceki işbirliği yapmama tutumundan bir sapmayı işaret edebilir. İki bağımsız sesli asistanın entegrasyonuna Çoklu Temsilci Deneyimi (MAX) Araç Takımı yardımcı oluyor. Akıllı hoparlörler, her iki asistanın aynı anda konuşmasını engelleyen bir ses odaklama yazılımına sahiptir. Hoparlörler Dolby Atmos, Bluetooth, Ethernet ve Wi-Fi bağlantısı gibi üstün işlevsellik sunar.

Alexa ve Google Asistan’ın Authentics hoparlörlerle ikili işlevselliğinin uygulanması, birden fazla asistanın olduğu evlerde daha kolay entegrasyon anlamına geliyor. Authentics akıllı hoparlörler 15 Eylül’de Avrupa’ya ve 17 Eylül’de Amerika’ya ulaşacak. Yeni hoparlörler JBL.com üzerinden satın alınabilecek, diğer satış noktaları da bunu takip edecek.

Huawei Mate 60, 66W şarjla piyasaya sürüldü


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir