JBL, akıllı hoparlör pazarına giriyor

jbl smart speaker

Ses dünyasının önde gelen firmalarından olan JBL, son zamanlarda oldukça popüler olan akıllı hoparlör pazarına adım atmaya hazırlanıyor.

Birçok firma IFA 2017 kapsamında teknoloji pazarında yeni olan akıllı hoparlör dünyasına hizmet eden ürünlerini sunmaya devam ediyor. Son olarak bu firmalardan biri de ses dünyasında saygın bir yeri olan JBL oldu.

Ses dünyasının yakında tanıdığı ve pazarın önde gelen firmalarından biri olan JBL, LINK adı altında yeni bir  akıllı hoparlör serisi oluşturma kararı aldı. LINK 20 ve LINK 10 adı ile pazara sunulacak olan akıllı hoparlörler Google Asistant ile entegre olarak kullanıcıya yaşamı kolaylaştırmayı amaçlıyor. Hava durumu öğrenimi, diğer akıllı cihazlar ile entegre iletişimi ve çevrim içi yayın özellikleriyle bu işlevini yerine getirmey çalışacak. LINK 10 isimli ilk ürün iki adet 8W hoparlör ve tek şarjda 5 saat kullanım ömrü sunan yapısıyla hayat buluyor. LINK 20 versiyonu ise 2 adet 10W sürücü barındırıyor ve 10 saate şarj süresi sunabiliyor.

Ürün ailesinin son ve en büyük üyesi LINK 300 ise daha çok masaüstü kullanım için üretilmiş durumda. Bu model daha çok Apple HomePod benzeri ürünlerin karşısında kendine pazar içinde yer bulmaya çalışacak gibi gözüküyor. Ürün sürekli olarak güç kablosu üzerinden enerjiye ihtiyaç duyuyor. Eğer tüm LINK serisine sahipseniz bu ürünleri WiFi kullanarak birbirine bağlayabiliyorsunuz.

LINK 10 olan en ucuz modeli 170 Avro, LINK 20 olan orta seviye modeli 200 Avro, LINK 300  olan üst seviye modeli ise 300 Avro gibi bir fiyatla pazardaki yerini alacak. Ürüne sahip olmak isteyen kullanıcılar ise sonbahar mevsimini beklemek zorunda kalacaklar.

Logitech, kablosuz hoparlör MX Sound ’u tanıttı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir