Ana sayfa Akıllı Telefon iPhone çentiklerinin tamamen kaldırıldığı bir patent alındı

iPhone çentiklerinin tamamen kaldırıldığı bir patent alındı

2017 yılında ilk olarak çıkmasından beri iPhone çentiklerinin piyasada farklı bir yeri oldu. Akıllı telefon kuruluşlarına örnek olan Apple şirketi, çentik modasını tüm piyasaya kabul ettirdi. Şirket, şu an ise bu çentiklerden sıkıldı ve yeni bir tasarıma yöneldi. İşte haberimizin detayları.

Telefonun üst köşesinde bulunan hoparlör ve kamera, çentik olarak adlandırılıyor. Bazı şirketler bu çentiği gizlemek için su damlası sistemine geçerken bazıları da açılır kapanır bir ön kamera tercih etti. Apple tarafından alınan bir patente göre hiç kimse çentik konusunda bu kadar radikal olmadı.

iPhone çentiklerinin sonu geliyor

Çentik modası ilk olarak iPhone X cep telefonlarında başlatılmıştı. Ekranın tamamen ön tarafı kaplaması ve çentik olmaması ise yeni yeni gelişen bir moda. Apple şirketi ışığı görebilme özelliğini değiştirebilen bir ekran camı üzerinde çalışıyor.

Bu yeni sistem sayesinde Apple, çentiklerden tamamen kurtulacak. Ön kameranın açılması istendiğinde veya ekran ile ilgili herhangi bir işlem uygulanacağı zaman ışık sistemini algılayabilen bir fonksiyon devreye girecek. Böylece ekran altında bulunan kameralar çekim yapabilecek. Apple, bu tarz bir iPhone tasarımı için patent aldı.

Şirketin 2020 yılında piyasaya sunulması beklenen yeni iPhone modellerinde, böyle bir donanım kullanması çentik modasını muhtemelen tamamen sona erdirecek. Peki sizler cep telefonlarında çentik kullanımını nasıl buluyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Uzun bir süre su altında kalan iPhone çalışır mı?

1 YORUM

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bu hafta çıkacak oyunlar (21 – 27 Ocak)

Oyun severlerin merakla bekledikleri bu hafta çıkacak oyunlar listesi (Ocak) nihayet netlik kazandı. İşte bu hafta içerisinde raflardaki yerini alacak olan yapımlar. Bu hafta da...

Son Haberler