Ana sayfa Genel Mars 2020 keşif aracı iniş testlerini başarıyla tamamladı

Mars 2020 keşif aracı iniş testlerini başarıyla tamamladı

Fırlatılmasına çok az bir zaman kalan Mars 2020 keşif aracı yakın bir zaman önce iniş testlerine başladı. NASA tarafından yapılan açıklamaya göre bu araç testlerde başarılı oldu.

Dünya’ya en fazla benzerlik göstermesi nedeniyle tercih edilen Mars, yakın zamanda yeni bir Dünya olabilir. NASA kuruluşunun daha önceden Mars’a gönderdiği uzay araçları, gezegenin özellikle de üst yüzeyinde yoğun araştırmalar gerçekleştirdi.

Mars 2020 keşif aracı birçok testten başarıyla geçti

NASA tarafından üretilen araçların öncelikli olarak Mars yüzeyinde rahat bir şekilde dolaşabilmesi gerekiyor. Bunu sağlayabilmek için de sağlıklı bir iniş takımına ihtiyaç duyuluyor.

NASA, başarıya çok daha yaklaşabilmek için öncelikli olarak iniş takımlarını kullanışlı hale getirmeye çalışıyor. Bunun için yapılan testler sonucunda, kuruluşun başarılı olduğu görüldü. Yeni Mars aracı görevini yapabilmek için iniş takımları da dahil olmak üzere tüm sistemleri ile hazır.

Dünyanın en büyük uzay kuruluşu olan NASA, Mars görevi için bütün ekipmanlarını tamamladı. Yakın bir zamanda roketler, uzay aracını Mars’a göndermek için fırlatılacak. Peki sizce de NASA, bu görevi yerine getirebilmek için bütün hazırlıklarını tamamladı mı? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Elon Musk’ın Mars görevi intihara dönüşebilir

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Sony, bu telefonla çıkışa geçebilir: Sony Xperia 1 II (Mark 2)

Japon teknoloji devi Sony, bir zamanlar akıllı telefon pazarında fırtına gibi esiyordu. Firmanın Xperia markası, pek çok teknoloji sever tarafından saygıyla karşılanan bir markaydı....

Son Haberler