iQOO 11 için yeni bir tanıtım tarihi açıklandı

iQOO 11

iQOO 11’in son dakikada ertelenmek zorunda kalan tanıtım etkinliği için yeni tarih belirlendi. Aynı etkinlikte iQOO Neo 7 SE de tanıtılacak.

Çin’in önde gelen telefon üreticilerinden vivo’nun alt markalarından biri olarak 2019 yılında kurduğu iQOO, akıllı telefonlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Neo 7 serisinin yeni üyelerini geçtiğimiz ayın sonunda piyasaya süren iQOO, yeni amiral gemisi akıllı telefonu iQOO 11’i de 2 Aralık’ta tanıtmaya hazırlanıyordu. Ancak Çin Komünist Partisi’nin eski başkanı ölünce Çin’de yas ilan edildi ve ülkede gerçekleşmesi planlanan etkinlikler ertelenmek zorunda kaldı. Yeni amiral gemisini daha önce açıkladığı gibi 2 Aralık’ta tanıtamayan iQOO, bugün telefonun tanıtımı için yeni bir tarih açıkladı. iQOO 11, 8 Aralık’ta düzenlenecek etkinlikte resmi olarak tanıtılacak. Aynı etkinlikte iQOO Neo 7 SE de resmi olarak tanıtılacak.

iqoo 11 2

iQOO 11, Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden güç alan ilk telefonlardan biri olacak. Samsung’un E6 ekran teknolojisini kullanacak telefon, 6.78 inçlik bir ekrana sahip olacak. 1440 x 3200p çözünürlüğündeki bu ekranın yenilenme hızı ise 144 Hz olacak.

Kamera tarafına geldiğimizde karşımıza üçlü bir arka kamera sistemi çıkıyor. Bu üçlü kameranın ana lensi 50 megapiksel. Ona 13 megapiksellik geniş açılı bir lens ve 8 megapiksellik makro lens eşlik ediyor. Telefonun selfie kamerası ise 16 megapiksel.

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde telefon sertifika alırken görülmüş bu sayede telefonun batarya detayları netlik kazanmıştı. iQOO 11, 5000 mAh’lık bir bataryayla geliyor. Telefonun şarj hızı ise 120W.

Twitter reklam krizini atlattı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir