iPhone’un Pil Ömrü Nasıl Uzayacak?

ayfonön

iPhone kullanıcılarının en çok şikayet ettikleri konu, telefonun şarjının hemen bitmesi. Akıllı telefonlardan tüketicilerin en büyük beklentisi yeni teknolojiler ya da güçlü donanım değil.

Kullanıcılar, her gün defalarca akıllı telefonlarını şarj etmekten bıktı. Daha uzun ömürlü bataryalar için firmalara yöneltilen taleplerden şimdilik ciddi bir dönüş alınamıyor. Büyük ekranlı telefon kullanan kullanıcılar biraz daha uzun süre şarj sorunundan kurtulsa da genelde, çözüm bulunamıyor.

ayfon

Phablet kullanmıyorsanız, portatif şarj cihazı gibi çözümlerle sorundan kaçmaya çalışabilirsiniz. Apple’ın şarj sorununu çözmek için ilginç bir patent fikri var. Yeni bir pil teknolojisi ya da çözümü beklemeyin. Apple olayı yine kısa yoldan çözmek istiyor. Firmanın yeni aldığı patent, akıllı cihazınızı nasıl kullandığınızı gözlemliyor. Bu sayede her gün yaptığınız alışkanlıklara göre pil tasarrufu yapıyor. Akıllı pil yöneticisi sistemi, telefonu şarj ettiğiniz zamanları da takip ediyor. Bu takibe göre akıllı bir yol çıkaran patent, cihazınızın pil ömrünü uzatmak için tasarruf yapıyor.

ZTE’den Fırsat Eşitliği Sağlayan Mobil Çözüm