iPhone’ların ekranı da bükülecek!

iphone 7 ekrani 2

Mobil sektörün yeni trendi kıvrımlı ekranlar kervanına Apple’da katılacak gibi duruyor. Ortaya çıkan bazı patent görselleri, piyasaya çıkacak olan yeni iPhone modellerinin birinde, kıvrımlı ekran olacağı yönünde. Patent görselleri ve diğer detaylar haberimizde.

 

Öncelikle bu haberin, önümüzdeki Eylül ayında duyurulacak olan iPhone 6s modelini ilgilendirmediğini söyleyelim. Çünkü iPhone 6s ile ilgili ortaya çıkan görseller ve detaylar kesinleşti. Dolayısıyla yeni bir kasa yapısı iPhone 6s modelinde beklenmiyor. iPhone 6 kasasının biraz daha sağlamlaştırılmış hali olarak karşımıza çıkacak. Bu haber daha çok iPhone 7 modelini ilgilendiriyor. Bildiğiniz gibi Samsung tarafında bir süredir kıvrımlı ekranlar söz konusu. Galaxy Note Edge ve Galaxy S6 Edge modellerinde kıvrımlı ekranları görmüştük. Hatta Samsung, Apple’a bu ürünü ile çok sayıda gönderme yapmıştı.

iphone-7-ekrani-2

Patent görseli tam olarak iPhone 7 modelini yansıtmıyor ancak Apple’ın kıvrımlı ekranlar üzerinde çalıştığını gösteriyor. Telefonun sol tarafında yer alacak olan ekran, tıpkı Samsung modellerinde olduğu gibi ek özellikler sunacak. Dokunmatik tuşların da yer alacağı bu bölüm, iPhone’ların sol tarafında yer alan ses açıp kısma ve sessize alma tuşlarının yerine bile geçebilir.

iphone-7-ekrani-1

Model şimdiden iPhone 7 Edge olarak adlandırılmış durumda ancak tabii ki alınan her patent uygulanacak diye bir kaide yok. Dolayısıyla söz konusu bu yeniliği iPhone 7 modelinde bile göremeyebiliriz. Belkide iPad modellerinde karşımıza çıkar. Önümüzdeki dönemde gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

iPad Air 3 bu seneyi es geçecek