Ana sayfa Akıllı Telefon iPhone'a Bitcoin yasağı geldi!

iPhone’a Bitcoin yasağı geldi!

Apple, Bitcoin gibi kripto para birimlerine çanak tutan App Store için gerekli hamleyi yaptı. Artık App Store’da Bitcoin gibi kripto para uygulamaları yer almayacak!

Son dönemde yıldızı yükselen Bitcoin gibi kripto para birimleri teknoloji devleri tarafından pek sıcak karşılanmıyor. Kripto para birimlerini engelleyen Facebook, Twitter ve Google‘a şimdi de Apple katıldı. Bildiğiniz gibi iOS‘in uygulama mağazası App Store‘da kripto para birimi ile ilgili uygulamalar yer alıyordu. Apple aldığı karar ile bunlara bir kısıtlama getirdi.

Bitcoin’e geçit yok!

Apple’ın geçtiğimiz günlerde düzenlediği Worldwide Developers Conference 2018 etkinliği sonrası, App Store’un politikasında bir takım değişiklikler yapıldı. Bu değişiklikler arasında dikkat çekeni ise kripto para uygulamalarına uygulanan yeni politikalar oldu.

Apple’ın aldığı karara göre; iPhone veya iPad’in işlemcisini kripto para madenciliği için kullanılan uygulamalar App Store’dan kaldırılacak. Cihazlarının kullanım ömrünü korumak için bu hamleyi yapan Apple, aslında kripto parayı tam anlamıyla yasaklamıyor.

3 kameralı iPhone’un çizimleri sızdı!

Cupertinolu teknoloji devi, bundan sonra sadece App Store’da bulut tabanlı kripto para kasan uygulamalara izin verecek. Yani bulut sistemi ile uzaktan kontrol imkanı sunan uygulamalar App Store’da hala varlığına devam edebilecek.

Bitcoin

Apple bir de kripto para cüzdanları için değişiklik yaptı. Artık sadece App Store’da, bir kuruma kayıtlı olan geliştiriciler tarafından yayınlanan kripto para cüzdanı uygulamaları yer alacak.

Son olarak Apple’ın bir uygulamanın indirilmesi ile oyun veya uygulamalarda bir şey kazanmaya imkan veren sistemi de kaldırdığını belirtelim.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 2 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler